18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rekonstrukcja rządu

DYMISJA KACZYŃSKIEGO! Już wiadomo, kiedy odejdzie!

Emilia Waszczuk
10.06.2022  09:35
Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu
Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Koniec zbliża się wielkimi krokami. Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu. Radio ZET ustaliło najbardziej prawdopodobną datę rekonstrukcji.

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu. Prezes PiS przestanie być wicepremierem i zajmie się wyłącznie mobilizacją partii i przygotowaniami do zbliżających się wyborów. Zmiana ta zapowiadana była już od wielu miesięcy, rezygnację ze stanowiska utrudniła jednak Kaczyńskiemu ciężka sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, a następnie wojna w Ukrainie.

Choć pewnie niektórym ciężko w to uwierzyć, bo i jakichś szczególnych działań polityka w tym zakresie nie było widać, Kaczyński pełnił funkcję wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Głupio byłoby więc uciekać w największym od lat kryzysie.

Teraz jednak sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w miarę spokojna, a wojna w Ukrainie przeniosła się daleko na wschód. Emocje opadły, wybory coraz bliżej, trzeba działać.

Kiedy dymisja Kaczyńskiego?

Prawo i Sprawiedliwość nie podało jeszcze oficjalne daty dymisji Jarosława Kaczyńskiego, od kilku tygodni mówi się jednak o czerwcu. Teraz reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski ustalił, że do rekonstrukcji rządu dojdzie najprawdopodobniej 20 czerwca. To wtedy Kaczyński zostanie odwołany z fotela wicepremiera. Ale na nim zmiany się ponoć nie skończą.

Jedyne co wiadomo niemal na pewno, to że fotel Kaczyńskiego przejmie szef MON Mariusz Błaszczak. Kto jeszcze dostanie awans lub straci ciepłą posadkę? Wszystko wyjaśni się już za nieco ponad tydzień.

logo Tu się dzieje