18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nazwisko mocne jak spirytus naczczo

Dymisja Morawieckiego - który dziubasek ma go zastąpić?

Wojciech Kozicki
04.11.2022  14:13
Dymisja Morawieckiego? W PiS mówią, że zastąpi go Błaszczak
Dymisja Morawieckiego? W PiS mówią, że zastąpi go Błaszczak Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dymisja Mateusz Morawieckiego  - kolejne źródła podają, że lada moment PiS pozbędzie się premiera, którego pozycja w partii słabnie. Kto go zastąpi w Kancelarii Premiera? Zordon z Nowogrodzkiej ma w swoim arsenale niejednego oddanego Kitowca. Okazuje się, że szefem rządu może zostać Mariusz Błaszczak.

Pojawiają się kolejne doniesienia o możliwej dymisji Mateusza Morawieckiego i wewnętrznej wojnie w PiS. Kto jednak zastąpi go w fotelu premiera? Sytuację w rozmowie z Wirtualną Polską skomentował je wiceszef MON Marcin Ociepa. Uważa, że "Błaszczak byłby świetnym premierem", ale dziś "takie dywagacje są niepotrzebne".

Odwołanie Morawieckgo i Błaszczak jako nowy premier?

Ociepa w wywiadzie dla Wirtualnej Polski powiedział, że to możliwe, by Błaszczak został nowym premierem po Morawieckim. Nie uważa jednak, że zmiana premiera przed przyszłorocznymi wyborami to dobry pomysł, a „obecnie świetnym premierem jest Morawiecki”.

Mariusz Błaszczak jest jednym z czołowym polityków Zjednoczonej Prawicy, wybitnym państwowcem. Naszą siłą jest to, że to, że mamy wielu kandydatów, którzy mogliby objąć taki urząd – powiedział wiceszef MON Wirtualnej Polsce.

Okazuje się, że podobno jak na razie inne kandydatury na premierostwo nie są rozpatrywane. Czy możemy ufać Ociepie? Przecież to polityk, a do tego PiS…

Nie ma żadnego powodu, byśmy rozpatrywali inne kandydatury. Jeśli pyta mnie pan, czy Mariusz Błaszczak byłby potencjalnie dobrym premierem, odpowiem, że tak, byłby świetny. Ale dziś musimy grać do jednej bramki na premiera Morawieckiego, który jest twarzą naszego rządu – wyjaśnił Ociepal (WP.pl)

Czytaj także