18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS w ogniu!

Dymisja Morawieckiego? Złamał prawo!

Wojciech Kozicki
15.09.2020  15:26
Prokuratura zajmie się Morawieckim? To może być jego KONIEC!
Prokuratura zajmie się Morawieckim? To może być jego KONIEC! Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Nadciąga rekonstrukcja rządu, ale w PiS mówiło się, że premier Mateusz Morawiecki jest bezpieczny. Tymczasem wyrok WSA może jednak zakończyć jego karierę. Okazało się, że wybory korespondencyjne (kopertowe) były nielegalne. Opozycja domaga się dymisji Morawieckiego!

Morawiecki nie będzie premierem? We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że decyzja premiera zobowiązująca Pocztę Polską do przygotowania w maju br. wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym naruszyła prawo. Wyrok WSA ws. wyborów korespondencyjnych i uznanie decyzji premiera za nieważną, może brutalnie zakończyć karierę Morawieckiego. Co więcej, grozi mu Trybunał Stanu może iść do więzienia!

Wybory kopertowe i dymisja Morawieckiego

Opozycja rzuciła się na premiera jak polityczne sępy! Wiceszef klubu Lewicy Tomasz Trela twierdzi, że Mateusz Morawiecki ponosi pełną odpowiedzialność za „cały bałagan” i wydanie 70 milionów złotych, które Poczta Polska poniosła w związku z wyborami korespondencyjnymi planowanymi na 10 maja. Zaapelował do premiera, by zachował się honorowo i zrezygnował z pełnionej funkcji.

To on dzisiaj jednoosobowo bierze na siebie odpowiedzialność i to jest jego odpowiedzialność, że naraził na szwank budżet państwa, naraził na szwank dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej i naraził na szwank dobre imię Państwowej Komisji Wyborczej, która przez 30 lat rzetelnie organizowała wybory w naszym kraju – powiedział Trela. (Gazeta Prawna).

Morawieckiego zaatakował także ukochany Roberta Biedronia Krzysztof Śmiszek. Zwrócił uwagę, że decyzja premiera to przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego.

Budka kontra Morawiecki

Leżącego dobija także Borys Budka (Koalicja Obywatelska). Oczywiście domaga się natychmiastowej dymisji szefa rządu. Zapowiedział, opozycja złoży wniosek do prokuratury o zbadania "bezprawnych działań premiera Morawieckiego w związku z wyrokiem WSA".

Całkowitą odpowiedzialność za bezprawne działania Poczty Polskiej ponosi premier Mateusz Morawiecki, oczekujemy niezwłocznej dymisji szefa rządu; w środę klub KO ponownie złoży wniosek do prokuratury o zbadanie bezprawnych działań premiera Morawieckiego – zagrzmiał Borys Budka. (Gazeta Prawna)

 

Czytaj także