18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Będzie premierem do..."

Dymisja Morawieckiego. Padła data!

Wojciech Kozicki
14.09.2022  11:52
Dymisja Morawieckiego - kiedy? Kosniak-Kamysz w Radiu ZET ujawnia plan PiS
Dymisja Morawieckiego - kiedy? Kosniak-Kamysz w Radiu ZET ujawnia plan PiS Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

W PiS trwa walka o władzę czy już po prostu walka o przetrwanie? Radio Zet ujawnia, że premier Mateusz Morawiecki jest na wylocie i prawdopodobnie szykuje się dymisja. Komitet polityczny PiS wyeliminuje Morawieckiego od razu po wyborach w 2023 roku? Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Gość Radia ZET" wypowiedział się na temat planów Prawa i Sprawiedliwości.

Koniec premiera Mateusza Morawieckiego i bolesna dymisja? Władysław Kosiniak-Kamysz w programie „Gość Radia ZET” ujawnił, że notowania premiera w PiS bardzo się pogorszyły. Zdradził, że szef rządu jest na łasce prezesa Kaczyńskiego i obecnie "nie ma żadnej myśli ws. rządzenia i nie podejmuje żadnych strategicznych decyzji”.

Koniec Morawieckiego. Nowy premier PiS

Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim zapewnił, że w najbliższych miesiącach nie dojdzie do dymisji Morawieckiego. Jest jednak przekonany, że po nadchodzących wyborach w 2023 roku Mateusz Morawiecki nie będzie już premierem. Obecnie „tylko to że jest aktywny, trzyma go na stanowisku”, m.in. robiąc kampanię i jeżdżąc po Polsce.

Nie ma tego na horyzoncie, bo nie może do niej dość z powodu wątłej większości. Będzie do końca kadencji premierem, ale moim zdaniem po wyborach już nie będzie. Nawet nie będzie już kandydatem PiS. Kto ogłasza dopłatę do energii elektrycznej? Kto ogłasza najważniejsze projekty? Nie premier, tylko prezes partii na konwencjach partyjnych   – zapowiedział Kosiniak-Kamysz w Radiu ZET.

Czy jednak w ogóle dojdzie do wyborów? Znany polski jasnowidz ostrzega, że prawdopodobnie Prawo i Sprawiedliwość odda władzę w tragicznych dla Polski okolicznościach, a na premiera Mateusza Morawieckiego zostanie przeprowadzony zamach. Polityczne prognozy Kosnikia-Kamysza są jednak tak samo wiarygodne jak wizje Krzysztofa Jackowskiego.

Czytaj także