PiS go upupi?

Dymisja Niedzielskiego. Padła data

20.01.2022  09:46
Niedzielski poda się do dymisji? Wirtualna Polska podaje kiedy może nastapić KONIEC
Niedzielski poda się do dymisji? Wirtualna Polska podaje kiedy może nastapić KONIEC Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Dymisja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego staje się faktem? Wirtualna Polska ujawnia nowe informacje, z których wynika, że szef resortu może wkrótce pożegnać się ze stanowiskiem. Czy to kara za szantażowanie Jarosława Kaczyńskiego?

Adam Niedzielski szykuje się do dymisji? Wirtualna Polska ujawnia, że „kierownictwo PiS i politycy partii rządzącej doskonale jednak odczytują kolejne sygnały o frustracji szefa resortu zdrowia”. Wbrew pogłoskom, szef resortu nie szantażował jednak Jarosława Kaczyńskiego swoją dymisją. To jednak nie zmienia faktu, że piąta fala zakażeń koronawirusem może być jego ostatnią na obecnym stanowisku.

Dymisja Niedzielskiego. Minister zdrowia ma dość PiS?

Jak wynika z informacji WP.pl, Niedzielski jest podobno coraz bardziej sfrustrowany, bo nawet najmniejsze pomysły na walkę z zarazą, napotykają opór ze strony polityków Zjednoczonej Prawicy. Minister zdrowia zaczyna więc wątpić w swoją misję, a do tego narzeka, że polskie społeczeństwo nie jest tak mocno zaszczepione jak np. Włosi, Brytyjczycy i Francuzi.

Jak słyszymy od osób znających kulisy ostatnich spotkań, nie pojawił się na nich szantaż, ale rozmowa - o tym, czy wspólna przyszłość istnieje - faktycznie była. Padło pytanie, jakie narzędzia w walce z epidemią w ogóle są dla PiS akceptowalne. I za którymi z nich stanie Jarosław Kaczyński. Bo bez jego interwencji kolejne utkną, a wirus nie będzie czekał. – pisze Wirtualna Polska.

Chociaż proponowane przez Niedzielskiego scenariusze walki z pandemią są ignorowane, do piątku ma przedstawić kolejne trzy projekty zmian. Pracę utrudnia mu jednak brak zaplecza politycznego, a na nosie gra mu antyszczepionkowa frakcja w PiS. Co więcej, politycy z ekipy Kaczyńskiego zarzucają mu brak podziału zadań, niewystarczającą współpracę z partią, nieumiejętne planowanie oraz brak systemu wymiany informacji.

Politycy, z którymi rozmawiamy, spodziewają się, że piąta fala pandemii, która właśnie się rozpędza, może być ostatnią dla Adama Niedzielskiego w resorcie. Jak wynika z naszych informacji, gorączkowego poszukiwania następcy jednak jeszcze nie ma. W nagłą dymisję nikt nie wierzy – pisze WP.pl.

Kiedy odejdzie Niedzielski? Polacy już go nie chcą

Kiedy miałaby nastąpić dymisja Niedzielskiego? Podobno zrezygnuje wiosną lub latem, gdy nastąpi znaczący spadek liczby zakażeń. Nieoficjalnie mówi się, że nastąpi to znacznie wcześniej, bo Niedzielski miał grozić PiS, że odejdzie, jeśli nie zostanie przyjęta tzw. ustawa Hoca w sprawie weryfikacji covidowej. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział jednak Interii, że nic nie wie o ewentualnym odejściu Niedzielskiego. Sam Niedzielski na konferencji prasowej stwierdził, że słyszał pogłoski o swojej dymisji, ale to jedynie pogłoski.

Nic mi nie wiadomo, żeby do takiej sytuacji doszło. Może tylko sam w głowie o tym myślał, nie złożył takiej informacji. Jak jeszcze wczoraj rozmawiałem z ministrem zdrowia, to też mi nic o tym nie mówił – uspokaja Piotr Müller. (Interia)

Czy Niedzielski powinien podać się do dymisji? Polacy najwyraźniej mają go już dość. W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" aż 45% respondentów stwierdziło, że minister zdrowia powinien pożegnać się ze stanowiskiem.

Czytaj także