18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znaleźli kozła ofiarnego

DYMISJA W RZĄDZIE! Poleciała głowa za Polski Ład

07.02.2022  18:22
Dymisja w polskim rządzie!
Dymisja w polskim rządzie! Fot: Mateusz Grochocki/East News

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała o dymisji ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Jak dodaje, polityk wziął na siebie odpowiedzialność za niedociągnięcia związane z Polskim Ładem. Obowiązki ministra przejął Mateusz Morawiecki.

Prawo i Sprawiedliwość długo szukało kogoś, kto weźmie na siebie odpowiedzialność za porażkę Polskiego Ładu. Idealnym kandydatem do tej roli okazał się minister finansów Tadeusz Kościński.

Prezydium podjęło decyzję o przyjęciu rezygnacji Tadeusza Kościńskiego, który bierze na siebie odpowiedzialność za pewne niedociągnięcia w Polskim Ładzie - przekazała Anita Czerwińska.

Decyzja dotycząca Kościńskiego zapadła podczas poniedziałkowego zebrania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu pojawili się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki. Nazwisko nowego kandydata na objęcie stanowiska w Ministerstwie Finansów nie jest jeszcze znane.

Polski Ład okazał się klapą

Polski Ład miał być flagowym programem PiS, który przyciągnie nowych wyborców i poprawi sondażowe wyniki. Tak się jednak nie stało, przez co nawet prowadzone w kraju kampanie promocyjne, nie przekonały Polaków do tego kontrowersyjnego projektu.

Ostatnio Jarosław Kaczyński przyznał, że osoby odpowiadające za wprowadzenie Polskiego Ładu "na poziomie polityczny, półpolitycznym – niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe, i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także brak dobrej woli".