18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pilne

Dymisja Ziobro w poniedziałek? Są przecieki!

21.09.2020  17:05
Zbigniew Ziobro zostaje? Decyzja (nie)zapadła
Zbigniew Ziobro zostaje? Decyzja (nie)zapadła Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

PiS trzyma ludzi i Zbigniewa Ziobro w niepewności. Czy minister sprawiedliwości dostanie dymisję, a Polaków czekają wybory? Są przecieki w sprawie!

Co dalej ze Zbigniewem Ziobro i koalicją Zjednoczonej Prawicy? Czy Polskę czekają przedterminowe wybory parlamentarne? Około godziny 16 zakończyła się narada najważniejszych polityków PiS w tej sprawie. Rozmowy trwały od godziny 13 i jak informuje rzeczniczka partii Anita Czerwińska, zostały podjęte "zdecydowane rozstrzygnięcia"

Zbigniew Ziobro do dymisji?

Rzeczniczka PiS poinformowała, że decyzję partii poznamy w "stosownym czasie". Kiedy? Oficjalny termin konferencji prasowej nie został jeszcze ogłoszony. Jak jednak donosi RMF FM, musimy trochę poczekać...

Podjęta dziś decyzja zostanie ogłoszona najprawdopodobniej w środę. Na pewno nie dzisiaj

- pisze na Twitterze Patryk Michalski z RMF. Dziennikarz powołuje się na słowa jednego z uczestników spotkania przy Nowogrodzkiej.

Inny dziennikarz tej samej stacji donosi, że ostateczna decyzja wcale nie została ostatecznie podjęta. PiS zamierza postawić Zbigniewowi Ziobro twarde warunki - jeśli się na nie zgodzi, zostanie. Jeśli nie - koniec z koalicją.

Dziś nie będzie dymisji Ziobry. Nie jest wykluczona, ale nie dziś. Ma być spotkanie Jarosław Kaczyński - Zbigniew ZIobro i tam Ziobro usłyszy "warunki utrzymania Solidarnej Polski w koalicji z PiS". Twarde

- pisze na Twitterze Mariusz Piekarski, również powołując się na źródła w szeregach PiS.

Podobne informacje podaje TVP Info. Samuel Pereira pisze, że PiS ma nie tylko plan na Zbigniewa Ziobro, ale też dalsze funkcjonowanie rządu. Jeśli minister sprawiedliwości nie przyjmie stawianych przez Jarosława Kaczyńskiego warunków, Zjednoczona Prawica przestanie istnieć. Nie oznacza to jednak przedterminowych wyborów - PiS chce stworzyć rząd mniejszościowy i obserwować polityków Ziobry.

Zjednoczona Prawica upadnie? Beata Mazurek: lider jest jeden

Po zakończeniu rozmów na Nowogrodzkiej do sprawy rozpadu Zjednoczonej Prawicy odniosła się europosłanka Beata Mazurek. Była posłanka PiS oznajmiła: tylko Jarosław Kaczyński ma prawo rządzić i decydować, cała reszta ma być posłuszna. Inaczej się pożegnamy.

Wielu z nas uważa, że ciągłe ustępstwa wobec koalicjantów ich wzmacniają, a nas osłabiają. Lider Zjednoczonej Prawicy jest jeden. Czas na zdecydowane rozstrzygnięcia wobec wszystkich, którzy grać zespołowo nie potrafią - napisała na Twitterze. 

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się Ryszard Terlecki, który oznajmił, że koalicjanci PiS muszą "utemperować swoje apetyty".

Czytaj także