18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Prezent dla LGBT"

Dymisja Ziobry - jest decyzja partii!

Wojciech Kozicki
18.09.2020  16:12
Będzie dymisja Ziobry? Partia twierdzi, że to byłoby niesprawiedliwe
Będzie dymisja Ziobry? Partia twierdzi, że to byłoby niesprawiedliwe Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Ustawa o ochronie zwierząt (ustawa futerkowa) i nocne głosowanie w Sejmie zainicjowały polityczną apokalipsę. PiS karze własnych posłów, Zjednoczona Prawica się wali, a opozycja zapowiada wcześniejsze wybory. Pojawiły się też informacje, że nastąpi dymisja Zbigniewa Ziobry. Solidarna Polska zajęła stanowisko w tej sprawie.

Polityczny kryzys w Sejmie! PiS wymierzyło kary swoim posłom, a opozycja przedstawiła plan pozbycia się Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem pojawiły się pogłoski, że za bunt stanowisko straci Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jest już nawet nowy ostry zawodnik na jego miejsce. Będzie dymisja? Solidarna Polska twierdzi, że nie da go tknąć!

Dymisja Ziobry - jest stanowisko Solidarnej Polski

Wiceprezes Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, podczas briefingu m.in. do uchwalonej w czwartek noweli ustawy o ochronie zwierząt, odniósł się do politycznej zadymy. Twierdzi, że jego ugrupowanie przez 5 lat było lojalnym partnerem koalicyjnym, ale ma prawo mieć swoje uwagi do ustawy, która „uderza w polską wieś i rolników”.

Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem, przez pięć lat uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Przez pięć lat udało się zmienić Polskę. Przygotowaliśmy wiele reform i przeprowadziliśmy je - reformy społeczne, ale także w zakresie wymiaru sprawiedliwości – wspominał Wójcik na briefingu.

Prezent dla PO i LGBT - będą wcześniejsze wybory?

Zdaniem Wójcika, twarzą zmian i reform jest właśnie Zbigniew Ziobro. Ostrzegł, że próba jego dymisji byłaby znakomitym prezentem dla Platformy Obywatelskiej. Co więcej, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski ostrzegł, że próba pozbycia się Ziobry ze stanowiska oznaczałaby nowe wybory, a to byłby sukces PO i LGBT.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest lojalnym koalicjantem Zjednoczonej Prawicy, ale przede wszystkim z uwagi na program jesteśmy lojalni wobec naszych wyborców. Jakakolwiek próba odwołania ministra sprawiedliwości oznacza wybory. Wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej, wybory, które są prezentem dla LGBT, wybory, na które czekają mafie lekowe, paliwowe, które przez 5 ostatnich lat były zwalczane. Na to nie ma naszej zgody - zadeklarował Kowalski.

Solidarna Polska stanowczo nie zgadza się na dymisję Ziobry. Tymczasem media ujawniają, że minister sprawiedliwości wyleci z hukiem w przyszłym tygodniu, a Marek Suski w RMF FM zagroził, że „koalicjanci powinni pakować już biurka”.

logo Tu się dzieje