Początek edukacji

Dzieci w szkole jednak PRZYMUSOWO SZCZEPIONE?!

16.09.2021  20:54
Szczepienie dzieci
Szczepienie dzieci Fot: Piotr Molecki/East News

Przymusowe szczepienia dzieci w szkole jednak staną się faktem? Znane są już pierwsze dane dotyczące najmłodszych Polaków i ich nabywania odporności na Covid-19.

Przymusowe szczepienie dzieci w wieku 5-12 lat staje się faktem? Początek roku szkolnego pokazuje prawdę o tym, ilu rodziców decyduje się na zaszczepienie dzieci w obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa w kraju.

Szczepienie na Covid-19 obowiązkowe wśród dzieci?

Nie da się ukryć, że szczepienie na Covid-19 jest jednym z największych osiągnięć naukowych naszych czasów. Widać gołym okiem, że zaszczepione społeczeństwo lepiej radzi sobie z groźnym patogenem, ale zło nie śpi. Jest to oczywiste szczególnie teraz, w momencie wzrostu zakażeń koronawirusem. Czy w związku z tym rząd zdecyduje się na przymusowe szczepienie dzieci, które nieświadomie mogą roznosić patogen?

Na razie procedura jest dobrowolna, a na szczepienia w szkołach i punktach szczepień zgłosiło się 48 tysięcy uczniów w całej Polsce. Od poniedziałku zastrzyk może tam przyjąć młodzież powyżej 12. roku życia. Nie jest to liczba rekordowa, ale także widać, że procedura wzbudza jakieś zainteresowanie.

Na palcach jednej ręki mogę policzyć uczniów, którzy zgłosili się do tego szczepienia. Aczkolwiek mogę powiedzieć, że przynajmniej 50 procent uczniów przyjęło zastrzyk w czasie wakacji

- mówi Tomasz Ziewiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie.

Czy taki rozwój sytuacji zmusi rząd do wprowadzenia obowiązku szczepień dla najmłodszych obywateli? W Polsce całkiem prężnie działają ruchy antyszczepionkowe, dlatego może się to spotkać z oburzeniem tej części społeczeństwa, która nie wierzy w naukę.

Czytaj także