18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prezes zwołuje konferencję

DYMISJA KACZYŃSKIEGO! Dziś się wszystko wyjaśni?!

Emilia Waszczuk
14.06.2022  10:03
Dziś dymisja Kaczyńskiego?
Dziś dymisja Kaczyńskiego? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

14 czerwca przejdzie do politycznej historii jako dzień dymisji Jarosława Kaczyńskiego? Sekretarz PiS Krzysztof Sobolewski sugeruje: stay tuned. Wszystko się wyjaśni wczesnym popołudniem.

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu i zajmie się wyłącznie pracą w partii. Prezes PiS ma mobilizować członków i przygotować ugrupowanie do zbliżających się coraz większymi krokami wyborów parlamentarnych. Zadanie to jest o tyle ważne i poważne, że mniej więcej w tym samym czasie wypadają wybory samorządowe, a kolejne sondaże wprawdzie dają Prawu i Sprawiedliwości zwycięstwo, ale bez szans na dalsze, samodzielne rządzenie.

O tym, że Kaczyński pożegna się z funkcją wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, mówi się już od miesięcy. Decyzję o dymisji odwlekła wojna w Ukrainie, teraz jednak sytuacja jest już spokojniejsza (przynajmniej w Polsce), a czas goni, trzeba więc podjąć odpowiednie kroki.

Dziś dymisja Kaczyńskiego?

W ostatnich dniach informowaliśmy o ustaleniach reportera Radia ZET, jakoby dymisja Kaczyńskiego miała nastąpić 20 czerwca. Możliwe jednak, że o rezygnacji ze stanowiska dowiemy się nieco wcześniej. We wtorek, tydzień przed wyznaczoną datą, sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski zdradził, że dzisiejszy dzień może być w tej kwestii decydujący. Co ciekawe, polityk poddał w wątpliwość dymisję wicepremiera!

O tym, kiedy to nastąpi, czy nastąpi oczywiście i kiedy, to już będzie pan prezes komunikował osobiście. Natomiast mogę tak podpowiedzieć, że dzisiejszy dzień może być w tym kontekście dosyć istotny

- oznajmił Krzysztof Sobolewski w TVP1.

Polityk zasugerował, by uważnie śledzić wydarzenia polityczne 14 czerwca. - Polecam dziś - stay tuned - powiedział.

Konferencja Kaczyńskiego - ogłosi dymisję?

Krzysztof Sobolewski dopytywany był w TVP, kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego po dymisji. Polityk za nic nie chciał zdradzić nazwiska i zarzekał się, że żadne decyzje o odejściu jego szefa nie zostały podjęte. Na sugestie, jakoby fotel wicepremiera zająć miał obecny szef MON Mariusz Błaszczak, zaczął polityka wychwalać, ale jednocześnie dystansował się od jasnej odpowiedzi.

Jeszcze raz podkreślam - nie ma w tej chwili takiej decyzji o tym, aby pan prezes odchodził z rządu, a już tym bardziej, kto by miał być na miejsce pana prezesa jako wicepremier

- powiedział Sobolewski i dodał, że nawet, jeśli Kaczyński ustąpi z rządu, nie ma szans, by przeszedł na emeryturę i zakończył karierę polityka.

Co znamienne, jeszcze we wtorek, o godzinie 13.00 zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i wiceministra MSWiA Macieja Wąsika. Czy na niej prezes pis ogłosi swoją dymisję?