18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie najtwardszy członek PiS

Ekspert ocenia mowę ciała Dudy. Boi się?

Wojciech Kozicki
08.07.2020  13:43
Andrzej Duda - mowa ciała to problem głowy państwa?
Andrzej Duda - mowa ciała to problem głowy państwa? Fot: AP/Associated Press/East News

Andrzej Duda wydaje się pewny, że wygra wybory prezydenckie, a II tura to będzie masakra Rafała Trzaskowskiego. Ekspert od mowy ciała ocenił jednak jego wystąpienie na debacie w Końskich i ujawnił, że obecny prezydent ma pełne portki. Drży przed porażką?

Andrzej Duda to jednak nie najtwardszy członek PiS. Choć sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie, to naprawdę może czuć strach. Ekspertka mowy ciała i komunikacji Daria Domaradzka-Guzik w rozmowie z „Wirtualną Polską” oceniła jego wystąpienie na debacie w TVP.

Duda na debacie - lęk i wpadki?

Andrzej Duda czuje gigantyczną presję utraty szansy na wygraną. Widać to było w każdym aspekcie jego wystąpienia podczas debaty w Końskich – uważa Guzik. (WP.pl)

Ekspertka jest zaskoczona zdenerwowaniem Dudy, bo przecież w Końskich grał na własnym boisku i na własnych zasadach. Nie miał rywala, telewizja spijała mu z dziubka, a jednak… pojawił się stres. Zdaniem ekspertki, wyraźnie zmienił ton wypowiedzi, nadużywał wysokich gestów i mówił na jednym wdechu, jakby chciał jak najszybciej przekazać wszystkie informacje. Mówił również coraz szybciej i podwyższał ton głosu.

Zwróciła uwagę, że podobnego stresu Duda nie odczuwał na wcześniejszych spotkaniach z wyborcami. Podejrzewa, że prezydent może bać się niesprzyjających mu sondaży, a krzycząc i okazując niepewność, nie buduje dobrej relacji z wyborcami. Spekuluje, że być może ktoś doradził mu, by zmienił styl, choć mogą to być jednak wpadki.

Pojawił się u niego szybszy oddech, przełykanie śliny i dostrzegłam grymasy niezadowolenia. Tak zachowują się osoby zdenerwowane i pod presją  - oceniła Domaradzka-Guzik. („Wirtualna Polska”)