18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Seniorskie kokosy

Emerytalne KROCIE KACZYŃSKIEGO

29.11.2021  08:12
Jarosław Kaczyński i jego majątek
Jarosław Kaczyński i jego majątek Fot: Michal Wozniak/East News

Jarosław Kaczyński może pochwalić się wręcz gigantyczną emeryturą. Prezes PiS zdradził prawdę na temat posiadanego przez siebie majątku - będziecie ostro zaskoczeni.

Jarosław Kaczyński na emeryturze żyje jak król! Jego świadczenie jest kosmicznie wysokie i niejedna osoba złapie się za głowę, kiedy dotrze do niej, jakimi kokosami dysponuje najbardziej znany senior w kraju.

O takiej kwocie świadczenia emerytalnego, jaką dysponuje Jarosław Kaczyński - większość polskich emerytów może tylko pomarzyć. Jakby tego było mało, w dochód prezesa PiS wciąż wlicza się jeszcze pensję parlamentarną i drugie wynagrodzenie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie piastuje stanowisko wicepremiera. Takie pieniążki piechotą nie chodzą.

Jarosław Kaczyński ma gigantyczną emeryturę

Według najnowszego oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego, prezes największej partii w Polsce, otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury! To oznacza, że emerytura Kaczyńskiego w 2020 r. to 7150 złotych miesięcznie! Taka suma świadczenia emerytalnego może przywrócić o zawrót głowy większość seniorów w Polsce.

PiS skutecznie z resztą podniósł sobie emeryturę przez lata sprawowanych przez siebie rządów. Jarosław Kaczyński oficjalnie emerytem został 2 lata po tym, kiedy osiągnął wiek emerytalny, a więc zwiększył swój kapitał w ZUS. Co jednak ważne, prezes PiS wstrzymał się z pobieraniem emerytury do lipca, kiedy to świadczenie naliczane było korzystniej. Pozostały majątek Kaczyńskiego to jest również temat na niezwykle ciekawą rozprawę. 

Ze wspomnianego wyżej oświadczenia majątkowego prezesa PiS wynika również, że jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 m2 (o wartości 1 500 000 złotych)! Dodatkowo, na koncie prezesa widnieje zawrotna kwota 143 tys. złotych oszczędności. 

Kaczyński jako poseł ponad 100 tys. zł (ok. 8300 złotych miesięcznie) i na stanowisku wicepremiera (od października 2020 r.) zarobił prawie 42,5 tys. zł, co na miesiąc daje ponad 14 tys. zł! Łącznie z emeryturą, pensja Kaczyńskiego pod koniec roku wyniosła prawie 30 tys. złotych.

Myślicie, że z takimi pieniędzmi do dyspozycji prezes realnie rozumie problemy zwykłych obywateli? 

Czytaj także