18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

odszedł z rządu i na tym zarobi

Kaczyński jak pączek w maśle. JEGO EMERYTURA OSTRO UROŚNIE

Emilia Waszczuk
21.06.2022  12:41
Emerytura Jarosława Kaczyńskiego urośnie po dymisji
Emerytura Jarosława Kaczyńskiego urośnie po dymisji Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jedni śpią na wytartych prześcieradłach, inni na pieniądzach. Na brak gotówki nie może narzekać Jarosław Kaczyński. Choć straci kosmiczną pensję wicepremiera, nadal na jego konto wpływać będą kokosy, a emerytura urośnie.

Jarosław Kaczyński długo grał z Polakami i mediami w kotka i myszkę. W końcu na wzór tego, jak pracował, tak podał się do dymisji. Co mamy na myśli? To, że nikt nie wiedział, czym się polityk w rządzie zajmuje, wiecznie nie było go nigdzie widać, ciągle tylko chował się i unikał ludzi. Dokładnie w ten sam sposób, po kryjomu opuścił Kancelarię Premiera.

Gdyby nie wywiad z Polską Agencją Prasową, pewnie tkwilibyśmy w niepewności aż do dnia, w którym któryś z członków PiS puściłby parę z ust całkiem niechcący. Teraz już jednak wszystko wiadomo. Wiadomo też, że Kaczyński jest ze swej pracy w rządzie zadowolony i teraz zamierza skupić się na naprawianiu partii ("musi odzyskać werwę" - powiedział) i przygotowaniach do wyborów.

Kaczyński śpi na pieniądzach?

W rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński zdradził z rozbrajającą szczerością, że to, na czym w życiu zależy mu najbardziej, to władza. By wygrać wybory, był skłonny poświęcić stanowisko, które nie wymagało od niego wielkiego wysiłku, a dawało niezłe przychody. Jako wicepremier ds. bezpieczeństwa Kaczyński zarabiać miał każdego miesiąca ponad 18 tysięcy złotych! I mówimy tu wyłącznie o podstawowej pensji.

Utrata stołka=utrata pieniędzy? Jarosław Kaczyński nie powinien zbytnio płakać, bo nadal zarabiał będzie kokosy. Jako "szeregowy poseł", jak sam siebie kiedyś nazywał, nadal na jego konto wpływać będzie około 16,8 tysięcy złotych z tytułu uposażenia i diety. Ponadto przez najbliższe trzy miesiące nadal pobierać będzie wynagrodzenia wicepremiera.

Pamiętajmy przy tym, że Jarosław Kaczyński od dawna jest emerytem i emeryturę oczywiście pobiera. Jego świadczenie jest na tyle pokaźne, że mógłby z powodzeniem zrezygnować z pracy. Przypominamy jednak konkluzję zapisaną kilka linijek powyżej - to, co liczy się dla prezesa PiS w życiu, to władza.

Emerytura Kaczyńskiego urośnie po dymisji

W swoim ostatnim oświadczeniu majątkowym Jarosław Kaczyński zdradził, że na jego konto, z tytułu emerytury, wpłynęło w 2021 roku aż 85 790 złotych. To oznacza, że prezes każdego miesiąca dostaje z ZUS aż 7 150 złotych!

Teraz jednak jego emerytura może mocno wzrosnąć, a to zasługa pracy w rządzie. Jak zauważa dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego w rozmowie z Faktem, Jarosław Kaczyński może ubiegać się o przeliczenie kwoty świadczenia. - Składki były odkładane od wyższej kwoty, więc po przeliczeniu emeryt może liczyć na wyższe świadczenie - mówi ekspert.

Jarosław Kaczyński wicepremierem był aż 20 miesięcy. Wedle wstępnych wyliczeń Faktu, praca w KPRM może mu przynieść podwyżkę emerytury sięgającą nawet 400 złotych. Aby dostać więcej pieniędzy, prezes musi wykonać tylko jeden mały krok - złożyć w ZUS odpowiedni wniosek.

Czytaj także