18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Małżeństwo procentuje?

Wiemy jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska

Wojciech Kozicki
09.03.2021  19:01
Wysoka emerytura Kwasniewskiej. Dla zwykłego Polaka to kwota jak z filmu
Wysoka emerytura Kwasniewskiej. Dla zwykłego Polaka to kwota jak z filmu Fot: Piotr Hukalo/East News

Jolanta Kwaśniewska to kobieta sukcesu. Pierwsza dama, wkrótce babcia, umie zjeść bezę z gracją brytyjskiej królowej, a do tego ma wysoką emeryturę. Super Express ujawnił na jakie świadczenie może liczyć żona Aleksandra Kwaśniewskiego.

Życie jest jak beza, a Jolanta Kwaśniewska wie jak zjeść bezę z klasą. Ma taką emeryturę, że może pozwolić sobie na słodkości i nie musi sobie od ust odejmować. Jak ujawnia Super Express, może liczyć na świadczenie w wysokości 2500 złotych. Może nie jest to imponująca kwota, ale większość polskich emerytów pewnie nie wie nawet, że takie pieniądze istnieją.

Jolanta Kwaśniewska i wysoka emerytura

Skąd tak wysokie świadczenie emerytalne? Jak ujawnia Super Express, była pierwsza dama (w latach w latach 1995-2005) w odpowiednim momencie życia wzięła sprawy w swoje ręce i zaczęła samodzielnie płacić składki oraz racjonalnie gospodarowała środkami finansowymi.

Media przypominają, że gdy jej mąż Aleksander Kwaśniewski przestał być prezydentem, nie prowadziła działalności gospodarczej. Otworzyła fundację charytatywną Porozumienie bez barier, która sprawiła, że Polacy pokochali ją jeszcze bardziej. W sondażu IBRiS, przeprowadzonym w 2020 roku, wskazali ją jako "najlepszą pierwszą damę" w historii naszego kraju.

Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki – nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury – ujawnia Jolanta Kwaśniewska. (SE.pl)

Czytaj także