18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oskubie ZUS do gołego?

Emerytura Tuska ujawniona. Emeryci wytrzeszczają gały!

20.01.2022  12:36
Emerytura Tuska ujawniona. ZUS da radę wypłacić takie świadczenia?
Emerytura Tuska ujawniona. ZUS da radę wypłacić takie świadczenia? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Donald Tusk już niewiele znaczy w Unii Europejskiej, raczej może już tylko mącić w Polsce. O pieniądze martwić się jednak nie musi. Super Express ujawnił ile będzie wynosiła emerytura Donalda Tuska. Polscy emeryci mogą poczuć się jak w filmie porno, bo właśnie ktoś ich ostro…

Donald Tusk lata świetności ma już za sobą i przygotowuje się na jesień życia. Na swoje 65-urodziny może jednak liczyć na prezent od Polaków. Dostanie mega wysoką emeryturę. Za swoją pracę w strukturach Unii Europejskiej jako przewodniczący Rady Europejskiej ma otrzymywać  21 tysięcy złotych miesięcznie. Super Express ujawnił jednak, że szef PO otrzyma też majątek za lata pracy w ojczyźnie.

Emerytura Tuska. Ile z ZUS wyłuska?

Okazuje się, że Donald Tusk wypracował w Polsce świadczenia emerytalne wynoszące nawet 5 tysięcy złotych. Wciąż może jednak zrobić karierę polityczną i zarabiać dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Zgodnie z wyliczeniami „Super Expressu”, gdy jakimś cudem Tusk został premierem, mógłby liczyć na dodatkowe 20 tys. złotych miesięcznie. Aktualnie jeździ po Polsce, narzekając na rządy PiS, próbując bezskutecznie odzyskać dawną popularność.

W związku z tym miesięczny dochód Donalda Tuska z emerytury i ewentualnego nowego stanowiska wynosiłyby 50 tys. zł. Ta kwota robi niemałe wrażenie i dla wielu Polaków jest nieosiągalna – pisze Wirtualna Polska.