18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bieda, że aż piszczy

Jadwiga Emilewicz o obniżeniu rządowych pensji: Premier i tak wstrzymał wypłatę nagród. To dla nas bardzo trudne

18.05.2020  13:30
Jadwiga Emilewicz i Jarosław Kaczyński
Jadwiga Emilewicz i Jarosław Kaczyński Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jeśli będzie taka inicjatywa to nie będę protestować – mówi Jadwiga Emilewicz na temat obniżenia pensji dla rządu, zapytana o to w internetowej części "Gość Radia ZET".

W dobie pandemii koronawirusa pracodawcy szukają oszczędności, na porządku dziennym są zwolnienia i cięcia pensji, a sytuacja jest prawie krytyczna. Jak ta nowa rzeczywistość w sektorze prywatnym wpłynęła na administrację rządową? Obcięto jedynie nagrody, pensje wciąż pozostają na takim samym poziomie.

Premier wstrzymał dodatkowe nagrody. To bardzo trudne dla nas - Emilewicz

A co gdyby rząd miał zmienić wynagrodzenia dla posłów? Na to pytanie w rozmowie z Radiem ZET odpowiedziała minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz.

"Jeśli będzie taka inicjatywa to nie będę protestować. Ale premier Morawiecki i tak wstrzymał dodatkowe nagrody w całej administracji. To bardzo trudne dla nas" – mówi Emilewicz w internetowej części programu "Gość Radia ZET".

Wicepremier dodała, że do całej sytuacji podchodzą "z pokorą", a cięcia dotknęły nie tylko polityków, ale też innych pracowników administracyjnych.

Z dużą pokorą podchodzimy do sytuacji, w której się znaleźliśmy. Premier Morawiecki wstrzymał wypłaty dodatków do pensji. To dla nas trudna sytuacja, pracownicy administracji rządowej od ponad 5 tygodni ciężko pracowali przygotowując akty prawne w związku z koronawirusem. A my dziś im mówimy, że bonusy nie będą wypłacane

- dodała wicepremier Emilewicz.

Minister rozwoju prognozowała również, że bezrobocie na koniec roku powinno być na poziomie 7-8 procent, a Polaków czeka jeszcze wzrost cen prądu - ten może być droższy o 10%.

Przeczytaj więcej
Komentarze