18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dzieje się

Europosłanka Magdalena A. oskarżona. Poważny zarzut w prokuraturze

14.08.2020  09:19
Europosłanka Magdalena A. oskarżona. Poważny zarzut w prokuraturze
Europosłanka Magdalena A. oskarżona. Poważny zarzut w prokuraturze Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Magdalena A. europosłanka Koalicji Obywatelskiej i żona zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska, znalazła się w ogromnych tarapatach. Jak dowiedział się PAP w Prokuraturze Krajowej skierowano przeciwko niej akt oskarżenia. Eurodeputowanej zarzuca się składanie fałszywych zeznań podatkowych.

Magdalena A. ma teraz bardzo poważne problemy, które nie skończą się raczej na kwestiach wizerunkowych. Prokuratura Krajowa zdradziła, że Magdalena A. miała w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów. 

Dodatkowo zarzuca jej się nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Śledczy zauważają, że w rezultacie uszczuplenie podatku wyniosło prawie 120 tys. zł. Za czyny te grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Magdalena A. usłyszała zarzuty

Oskarżona jest także Janina A., czyli matka europosłanki. Ona także usłyszała zarzuty za składanie fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska oraz w postępowaniu karnym. 

W stan oskarżenia postawiono również dwóch biznesmenów, którzy usłyszeli zarzuty przestępstwa korupcyjnego. Z pierwszych ustaleń wynika, że dążyli oni do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku, który zakładał niekorzystne dla inwestora rozwiązania urbanistyczne. 

W stosunku do prezydenta Gdańska i członków jego rodziny inwestor zastosował znacznie niższe ceny przy nabyciu mieszkań w porównaniu do innych klientów nabywających lokale w ramach inwestycji w Gdańsku- Jelitkowie z czego wynikała korzyść majątkowa w kwocie prawie 350 tys. zł.

- przekazano. 

Sprawa ta wstrząsnęła całą Polską opinią publiczną.

Przeczytaj więcej
Komentarze