18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stracili szansę

Fatalna sytuacja PiS. Tego już nie da się naprawić!

20.01.2022  20:32
Jarosław Kaczyński stracił szansę na utrzymanie władzy?
Jarosław Kaczyński stracił szansę na utrzymanie władzy? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Od kilku tygodni, a nawet miesięcy trwa zła passa sondażowa PiS. Rząd mocno zapracował na taką, a nie inną ocenę wyborców. Afery, skandale i inflacja wpędzają właśnie partię Jarosława Kaczyńskiego do politycznego grobu.

Sejmowa większość rządu stała się mocno niepewna po ostatnich doniesieniach ws. afery podsłuchowej z wykorzystaniem Pegasusa. Nie lepiej sytuacja wygląda w sondażach, gdzie wyraźnie widać, że wszystkie grzechy PiS odbiły się na poparciu, także żelaznego elektoratu. Jeśli Jarosław Kaczyński nie wyciągnie asa z rękawa, za rok będzie musiał pakować walizki.

Poparcie PiS leci na dno

Według sondażu Research Parner przeprowadzonego na zlecenie portalu natemat.pl partia rządząca nadal trzyma się na prowadzeniu, choć niewiele to daje, gdyż przy takim ułożeniu na polskiej scenie politycznej władzę prawdopodobnie przejmie opozycja.

PiS popiera aktualnie 31,7 proc. ankietowanych, co świadczy o spadku wynoszącym 3,6 p.p. w porównaniu do badania sprzed miesiąca. Drugie miejsce w wyścigu po władzę zajmuje Koalicja Obywatelska, którą popiera 23,9 proc. badanych. Ostatnie miejsce na podium zajęła Polska 2050 z 11,1 proc poparcia.

Na miejsce w sejmie mogą jeszcze liczyć ugrupowania takie jak Konfederacja (9 proc) oraz Lewica (8 proc.). Pod progiem wylądowała Koalicja Polska (2,0 proc), Kukiz'15 (0,9 proc.) oraz Porozumienie (0,3 proc).

Badanie przeprowadzono w dniach od 14 do 17 stycznia na próbie 1053 pełnoletnich Polaków.