18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Taki to pożyje

GIGANTYCZNA EMERYTURA TUSKA. Dostanie krocie

22.04.2022  19:31
Donald Tusk otrzyma GIGANTYCZNĄ EMERYTURĘ
Donald Tusk otrzyma GIGANTYCZNĄ EMERYTURĘ Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Donald Tusk z całą stanowczością nie znajdzie się w gronie biednych emerytów. Jego świadczenie robi wrażenie na absolutnie każdym człowieku w Polsce. Będzie mógł odpoczywać jak książę z bajki.

Donald Tusk nieźle się ustawił. Osiągnął już wiek emerytalny i zdecydowanie nie znajduje się w gronie tych osób, które mogą na swoje świadczenie narzekać. Starość polityk będzie mógł spędzić jak pełnoprawny książę Europy.

Donald Tusk otrzyma GIGANTYCZNĄ EMERYTURĘ

Takie bogactwo ma źródło m.in. w tym, że były premier otrzyma dwie emerytury: unijną oraz krajową. Według naszych luźnych szacunków przewodniczący PO może dostawać w sumie ok. 30 tys. zł miesięcznie! Będzie to najwyższa emerytura, jaką otrzymują politycy.

To dziś Donald Tusk ma powody do świętowania - właśnie wchodzi w wiek emerytalny. Wielu Polakom ten moment życia spędza sen z powiek, ale nie byłemu premierowi. On może odcinać kupony od całożyciowej pracy.

Jak szacuje "Super Express" za pracę w UE Donald Tusk może liczyć na ok. 20 tys. zł emerytury. Jego emerytura w ZUS powinna wynieść ok. 10 tys. zł. W sumie może otrzymywać wspomniane wyżej ok. 30 tys. zł.

Jak do tej pory największą emeryturę spośród polityków seniorów (polską i unijną) dostaje Joanna Senyszyn - jest to ok. 20 tys. zł. Niewiele mniejszą (ok. 18 tys. zł) ma były premier Marek Belka. Myślicie, że jeszcze Jarosław Kaczyński może zamieszać w tym zestawieniu?