18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żaden z niego dusigrosz

GIGANTYCZNE NAGRODY W PANDEMII. Morawiecki sowicie wynagrodził swoich

Emilia Waszczuk
09.07.2021  12:11
Premier zadbał o swoich. W środku pandemii pracownicy KPRM dostali sowite premie
Premier zadbał o swoich. W środku pandemii pracownicy KPRM dostali sowite premie Fot: Pawel Wodzynski/East News

Mateusz Morawiecki jest skąpy? Nic z tych rzeczy! Premier w środku pandemii wypłacił najbardziej zaufanym ludziom ze swojego otoczenia sowite premie. Powód może oburzyć co wrażliwszych politycznie obywateli.

Premier Mateusz Morawiecki doskonale wie, że życie w czasie pandemii jest ciężkie i właśnie dlatego zdecydował się wydać ponad 800 tysięcy złotych na nagrody dla swoich ludzi. By choć trochę ulżyć im w obliczu zagrożenia, sypnął nie groszem, a tysiączkami złotych. Ale tylko dla wybrańców.

Nie milkną echa afery związanej ze zhakowaniem skrzynki mailowej Michała Dworczyka. Polityk prywatnego maila używać miał między innymi do konsultacji z premierem. Teraz wśród publikowanych w rosyjskim portalu Telegram wiadomości polityków, pojawiła się konwersacja o sowitych premiach w KPRM.

Premie za zaangażowanie w wybory prezydenckie

Nie wiadomo oczywiście, czy maile są prawdziwe, czy to fałszywki - Michał Dworczyk ani myśli odpowiadać na pytania dziennikarzy w sprawie włamania i udaje, że nic się nie stało. Stara zasada mówi zaś, że póki coś nie zostało potwierdzone lub zanegowane, można uznać to za prawdę...

Tym razem wyciekły informacje o nagrodach, jakie szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk planował wypłacić pracownikom swojego urzędu. Mowa o łącznej kwocie 809 tysięcy złotych, rozdzielonej między 115 osób. To, ile kto dostał, zależało oczywiście od stanowiska - pracownikom najniższego szczebla przypadły nagrody wysokości 4-6 tysięcy złotych, dyrektorom nawet po 15 tysięcy.

W swojej wiadomości do premiera Michał Dworczyk pisał, że pieniądze dostaną osoby najbardziej zaangażowane w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy i urzędnicy udzielający się w walce z pandemią. Co ciekawe, 115 osób nagrodzonych to zaledwie 15 procent całego składu KPRM!