18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

polityczne tornado

GOWIN UCIEKŁ KACZYŃSKIEMU! Wiał aż się kurzyło

Emilia Waszczuk
22.09.2020  16:00
Jarosław Gowin opuścił siedzibę PIS
Jarosław Gowin opuścił siedzibę PIS Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Gowin w pośpiechu opuścił siedzibę PiS przy ulicy Nowogrodzkiej. Szef Porozumienia dotarł tam po godzinie 14, wezwany na pilną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim.

Co wydarzyło się we wtorek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej? Sytuacja jest wyraźnie napięta i gorąca. I zdaje się, że porozumienia w Zjednoczonej Prawicy nadal ani widu, ani słychu.

W nocy z poniedziałku na wtorek Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobro. We wtorek po południu przyszła pora na grillowanie kolejnego koalicjanta. Na Nowogrodzką po godzinie 14 przybył Jarosław Gowin. Długo jednak w siedzibie PiS nie zabawił.

Jarosław Gowin ucieka przed Jarosławem Kaczyńskim?

Tuż po godzinie 15 na Nowogrodzkiej pojawił się Mateusz Morawiecki. Zdawało się, że premier weźmie udział w negocjacjach z Jarosławem Gowinem. Nic jednak z tego. Już po chwili od przybycia szefa rządu, Gowin wybiegł z budynku.

Co wydarzyło się w środku? Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim zakończyła się porozumieniem, a może Jarosław Gowin uciekał w popłochu? Co się stało, nie wiadomo. Wiadomo, że były wicepremier ma problem.

W nocy z czwartku na piątek Sejm głosował ustawę o ochronie zwierząt. Dwóch posłów Porozumienia zagłosowało wbrew woli i nakazowi Jarosława Kaczyńskiego, piętnastu innych wstrzymało się od głosu. Teraz wszyscy mogą pożegnać się z koalicją Zjednoczonej Prawicy, a w przypadku przedterminowych wyborów - całkowicie wylecieć z Sejmu!

logo Tu się dzieje