18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Gdzie jest Jarosław Kaczyński? Prezes PiS zaginął

06.07.2020  16:41
Jarosław Kaczyński zaginął. Co się dzieje z prezesem?
Jarosław Kaczyński zaginął. Co się dzieje z prezesem? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński zniknął i nikt nie wie, co się z nim dzieje. Niepokojąca nieobecność przedłuża się. Czy stało się coś złego?

Wybory prezydenckie na finiszu - zostały ostatnie dni kampanii i głosowanie w drugiej turze. Choć według sondaży Rafał Trzaskowski już dogonił Andrzeja Dudę, a część badań daje mu zwycięstwo, w walkę o reelekcję prezydenta nie włącza się (przynajmniej oficjalnie) jego szef. A dokładniej prezes partii Jarosław Kaczyński.

To nie wszystko. Nie dość, że prezes nie pomaga Andrzejowi Dudzie, to nie pojawił się na wieczorze wyborczym jego sztabu, jakoby lekceważąc prezydenta/kandydata na prezydenta. Co więcej, całkowicie zniknął z mediów i polityki. Co się dzieje?

Kaczyński poszukiwany

Prezes już od jakiegoś czasu powtarza, że jest zmęczony polityką i wkrótce przyjdzie czas jego emerytury. Czyżby nadszedł właśnie teraz? Już wiadomo, że zaraz po wyborach odbyć ma się głosowanie nad wyłonieniem nowych władz PiS. Czy partia doczeka się nowego szefa, a stary zasłużenie odpocznie?

Przyszedł czas na wybory wewnątrz partii i po wyborach prezydenckich odbędą się takie wybory w strukturach PiS, a ich finałem będzie kongres, prawdopodobnie gdzieś jesienią może w październiku

- poinformował w rozmowie z radiem Wnet Ryszard Terlecki.

Co z Jarosławem Kaczyńskim? Prezes ponoć często wspomina o swojej emeryturze, ale wszyscy w partii pewni są, że to tylko żarty...

Prezes Jarosław Kaczyński lubi czasem żartować w gronie osób, z którymi spędza chwile odpoczynku, że już jest zmęczony, że pójdzie na emeryturę, ale to są oczywiście żarty i wszyscy to kwitujemy śmiechem - mówi Terlecki.

Prezes niszczyciel?

Dlaczego więc - choć podobno nie czas na emeryturę - Jarosław Kaczyński nie wspiera Andrzeja Dudy i schował się gdzieś lub zaginął? Sprawę, w rozmowie z Radiem ZET, skomentował były rzecznik prasowy prezydenta, Krzysztof Łapiński.

Sztab analizuje pewnie, na ile pojawienie się jakiegoś polityka może pomóc lub zaszkodzić - stwierdził.

Czyżby zatem angażowanie się Jarosława Kaczyńskiego w kampanię miało mieć zły wpływ i odstraszać Polaków od Andrzeja Dudy? To by oznaczało mocne odwrócenie się od partii i znaczną zmianę nastrojów politycznych w Polsce!

Przeczytaj więcej
Komentarze