18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dzieje się

Gdzie wybory korespondencyjne? Informacje z Ministerstwa Zdrowia

19.06.2020  10:10
Wybory korespondencyjne - nowe informacje
Wybory korespondencyjne - nowe informacje Fot: Planeta.pl

Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia. Łukasz Szumowski ogłosił zarządzenie wyborów korespondencyjnych w części Polski. Teraz resort zdradza szczegóły.

Łukasz Szumowski ogłosił, że w części Polski wybory będą mogły odbyć się tylko drogą pocztową. Zaznaczył jednak, że ciągle trwają analizy w tej sprawie. Kto jednak może spodziewać się zakazu pójścia do tradycyjnej urny?

Więcej szczegółów w sprawie zdradził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W Polsat News wymienił powiaty, które najpewniej objęte zostaną głosowaniem wyłącznie "kopertowym". Decyzje nie dotyczą jedynie Śląska.

Nowe informacje

Wojciech Andrusiewicz poinformował, że wątpliwości dotyczą głównie powiatów śląskich (13), ale też dwóch z województwa łódzkiego - opoczyński i łódzki.

To głównie analizy dotyczące tych samorządów mają dość duże znaczenie pod kątem możliwych wyborów korespondencyjnych - poinformował.

Zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, a PKW ma czas na podjęcie odpowiednich działań do 21 czerwca.

W piątek po godzinie 10 odbył się briefing prasowy z udziałem ministra zdrowia. Łukasz Szumowski poinformował na nim, że epidemia została niemal opanowana w Polsce i nawet na Śląsku nie jest już źle. Jego zdaniem problem z kopalniami wynika z tego... że akurat tam robi się testy na koronawirusa.