18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ta sama śpiewka od ponad 10 lat

Macierewicz znów obwinia Tuska i Sikorskiego. Giertych zamierza go pozwać

27.05.2020  16:10
Macierewicz znów obwinia Tuska i Sikorskiego. Giertych zamierza go pozwać
Macierewicz znów obwinia Tuska i Sikorskiego. Giertych zamierza go pozwać Fot: Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Roman Giertych zapowiedział w środę, że w imieniu byłego premiera Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego oraz Tomasza Siemoniaka złoży pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. 

Tym razem panowie "pokłócili się" o wpis na Twitterze autorstwa posła PiS. Macierewicz napisał bowiem, że wspomniani Tusk, Sikorski i Siemoniak ukrywają sprawców katastrofy smoleńskiej.

Giertych zamierza pozwać Macierewicza

"10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę" - napisał Antoni Macierewicz we wtorek na Twitterze.

Do odniósł się adwokat Roman Giertych. - W imieniu przewodniczącego Donalda Tuska, posłów Radka Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka składam pozew przeciwko wiceprezesowi PiS Antoniemu Macierewiczowi o wczorajszą wypowiedź na portalu tt, w której zarzucił moim Mocodawcom ukrywanie informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej - napisał.

Giertych wyjaśnił też, że wypowiedź Macierewicza "pojawia się w czasowym kontekście rzekomego zakończenia prac tzw. podkomisji A. Macierewicza, która miała 10 kwietnia opublikować raport końcowy (ale go nie opublikowała)", a także stanowi "skrótową wersję" jego "wieloletnich kłamstw".

Jak podkreślił, celem pozwu jest "przede wszystkim uzyskanie przeprosin za powtarzane wielokrotnie kłamstwo". Giertych zapowiedział, że będzie się również domagał wpłaty określonej sumy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przeczytaj więcej
Komentarze