18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będziemy jeść trawę i gruz

GIGANTYCZNA KARA OD TSUE DLA POLSKI. Zbankrutujemy przez PiS

Emilia Waszczuk
27.10.2021  14:09
Kolejna kara od TSUE dla Polski. Zbankrutujemy przez PiS
Kolejna kara od TSUE dla Polski. Zbankrutujemy przez PiS Fot: Planeta.p

Polska w poważnych tarapatach. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na nasz kraj kolejną gigantyczną karę. Wszystko przez działania... PiS oczywiście i ich szaleńcze łamanie prawa.

Wojna z Unią Europejską? PiS lubi to. Mateusz Morawiecki ogłosił ostatnio, że szykuje nam się trzecia wojna światowa, a Jarosław Kaczyński oznajmił, że szykuje armię, a później zasnął (obie rzeczy na jednej konferencji prasowej). Teraz partia rządząca i jej przedstawiciele wpadną w dziką furię. Pojawił się kolejny wyrok TSUE i kolejna wielka kara za bezprawne działania polskich polityków.

W środę 27 października TSUE podał w komunikacie, że nakłada na Polskę karę czasowej grzywny za niezastosowanie się do wcześniejszego, tymczasowego postanowienia. Trybunał nakazał Polsce natychmiastowe zawieszenie działania nielegalnie działającej Izby Dyscyplinarnej. PiS i Zjednoczonej Prawicy się to nie spodobało, Sąd Najwyższy jedynie ograniczył pracę ID. A skoro tak, to Unia się z Polską nie cacka.

Gigantyczna kara dla Polski. TSUE zdecydował

Teraz Polska płacić ma karę 1 miliona euro za każdy dzień niewykonania wyroku TSUE. Pieniądze mają trafić do Komisji Europejskiej. Kara naliczana będzie od dnia, w którym orzeczenie trafi do Polski, do dnia wypełnienia zobowiązań. Jeśli nasz kraj się do postanowienia o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej (z dnia 14 lipca 2021) nie zastosuje, płacić będziemy do dnia ostatecznego wyroku.

Poszanowanie środków tymczasowych, zarządzonych w dniu 14 lipca 2021 r., jest konieczne, aby uniknąć poważnej i nieodwracalnej szkody dla porządku prawnego Unii oraz wartości, na których opiera się Unia, w szczególności wartości państwa prawnego

- przekazał TSUE w specjalnym komunikacie.
14 lipca Polska została zobowiązana przez TSUE do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych, odnoszących do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. KE podała 7 września, że uważa, że Polska nie podjęła wszystkich środków niezbędnych do pełnego wykonania nakazu Trybunału - podaje PAP.

Czytaj także