18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szaleństwo prezesa

Gigantyczne ZMIANY W PIS. Kaczyński zaszalał?

09.11.2021  14:11
Wielkie zmiany w PiS
Wielkie zmiany w PiS Fot: Piotr Molecki/East News

PiS chcąc utrzymać w rękach całą władzę, wciąż musi się zmieniać i dostosowywać do nowych okoliczności. Jarosław Kaczyński znów zaszalał i zaprowadził w partii istną rewolucję.

Zaczynają się gigantyczne zmiany w strukturze PiS. Zostały one zapowiedziane w pierwszej połowie roku. Wstępem do nich były decyzje podjęte podczas lipcowego kongresu statutowo-wyborczego.

To właśnie wtedy delegaci zdecydowali o stworzeniu stanowiska Sekretarza Generalnego PiS w miejsce funkcji szefa Komitetu Wykonawczego. Podjęto także decyzję o powołaniu Biura Krajowego PiS, które będzie zatrudniało sekretarzy wojewódzkich.

Wielkie zmiany w PiS

Partia planuje dokonać zmiany na poziomie struktur podstawowych i przejście na strukturę wojewódzką opartą o okręgi, które będą równoznaczne z okręgami senackimi. To wszystko pod czujnym okiem Jarosława Kaczyńskiego, który już w lipcu mówił:

Od razu chce zastrzec, że to nie oznacza, że my planujemy tego rodzaju ordynację wyborczą. Niczego takiego nie planujemy.

Zmiany zaczną się punktowo od początku 2022 roku. "Biuro Krajowe PiS zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2022 r., będzie w nim zatrudnionych 16 sekretarzy wojewódzkich, którzy mają dbać o kwestie organizacyjne i informacyjne w terenie" - przekazało PAP źródło w ugrupowaniu.

Sekretarze będą zajmować się oceną stanu struktur, weryfikowaniem tego jak struktury działają. Mają też dać działaczom impuls do działania, ale również być oczami i uszami sekretarza generalnego w terenie

- zdradza jeden z polityków PiS.

Myślicie, że Jarosław Kaczyński zaprowadzi jeszcze jakąś rewolucję w swojej partii, zanim zdecyduje się na przejście na emeryturę?

Czytaj także
Przeczytaj więcej