18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tu kryzysu nie ma

Gigantyczne podwyżki dla posłów. Dostaną morze pieniędzy

14.08.2020  12:02
Gigantyczne podwyżki dla posłów. Dostaną morze pieniędzy
Gigantyczne podwyżki dla posłów. Dostaną morze pieniędzy Fot: Piotr Molecki/East News

Posłowie i ministrowie dostaną gigantyczne podwyżki. Podczas gdy wszyscy Polacy zmagają się z kryzysem wywołanym koronawirusem, politycy żyją jak pączki w maśle.

Posłowie i ministrowie dostaną gigantyczne podwyżki od państwa. W czwartek późnym wieczorem do Sejmu trafił projekt ustawy podwyższającej ich zarobki. Prezydent, premier, posłowie i ministrowie - wszyscy będą mogli liczyć na wzrost pensji.

W 2018 Jarosław Kaczyński mając na względzie aferę z nagrodami przyznawanymi w rządzie Beaty Szydło - zdecydował o 20 proc. ucięciu pensji polityków. Od tego czasu wielu z nich anonimowo narzekało na swoje zarobki.

Posłowie i ministrowie z gigantycznymi podwyżkami

Nie ma jednak tego złego! Podczas gdy cała Polska zmaga się z pandemią koronawirusa i wywołanym przez nią kryzysem - w rządzie pensje skoczą nawet o 40 proc. Co mają powiedzieć ludzie, którzy przez COVID-19 stracili źródło utrzymania? Trudno powiedzieć.

 W czwartek Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych przyjęła własny projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących „kierownicze stanowiska państwowe”.

Wszystkie klub parlamentarne rekomendują przyjęcie tej ustawy, związanej ze zmianą wynagrodzenia, podwyższeniem tego wynagrodzenia, w związku z tym, że było to konsultowane, jest to ustalone między klubami, chciałbym przejść do głosowania

– mówił z sejmowej mównicy przewodniczący Kazimierz Smoliński.

Projekt został przyjęty jednogłośnie. Zazdrościcie tego, jak im się powodzi?

Przeczytaj więcej
Komentarze