18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

Kaczyński będzie rządził wiecznie. PIS DYSKWALIFIKUJE KONKURENCJĘ

Emilia Waszczuk
14.09.2021  12:25
PiS dyskwalifikuje konkurencję. Poparcie dla partii rośnie
PiS dyskwalifikuje konkurencję. Poparcie dla partii rośnie Fot: Mateusz Jagielski/East News

PiS nie ma sobie równych, a Polacy kochają ich coraz mocniej - mimo kryzysu. Najnowszy sondaż United Surveys daje partii zdecydowaną przewagę nad opozycją.

Polska się radykalizuje? Nic nie jest w stanie zaszkodzić PiS, nawet wielki kryzys międzynarodowy, utrata środków z Unii Europejskiej ani szalejąca inflacja? Na to wygląda. Polacy dalej, z jakichś powodów, kochają partię Jarosława Kaczyńskiego. A poparcie to z miesiąca na miesiąc tylko rośnie.

Ostatni sondaż Pollster daje już PiS niemal 40-procentowe poparcie społeczeństwa. Nieco niższy, ale też wybitnie zadowalający wynik partia notuje w sondażu United Surveys. Tu Jarosław Kaczyński może liczyć na głosy aż 36,4 procent obywateli. Jest to wzrost o 2,2 pkt. proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca.

PiS miażdży opozycję

Kaczyński ma podwójne powody do radości. Nie dość, że poparcie dla jego polityki rośnie, to dla opozycji spada. Najsilniejsi przeciwnicy PiS notują utratę poparcia rządu aż 5,3 pkt. proc. Dziś KO może liczyć na 22,4 procent głosów. W zapomnienie idzie powoli polityczny świeżak - jeszcze niedawno Polska 2050 była najmocniejszym przeciwnikiem PiS, dziś pozostaje daleko w tyle. Fakt, gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory, dostaliby się do Sejmu, ale zagłosowałoby na nich już tylko 9,2 proc. osób.

W Semie znalazłoby się też miejsce dla Konfederacji, na którą głosować chce 8,8 proc wyborców. Lewica dostałaby się do parlamentu z poparciem 6,8 proc. wyborców, a PSL 5,2 proc. Aż 11,3 procent badanych nie potrafiło odpowiedzieć, na kogo oddaliby głos w wyborach.

logo Tu się dzieje