18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sakwa jest pusta

Gigantyczny dług Polski. MORAWIECKI PERFIDNIE OKŁAMUJE POLAKÓW

22.09.2021  10:53
Premier kłamie? Polska jest potwornie zadłużona
Premier kłamie? Polska jest potwornie zadłużona Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Premier kłamie? Mateusz Morawiecki ogłasza w Polsce dobrobyt, ale milczy na temat długów i inflacji. Jarosław Gowin zdradza, jak bardzo PiS zadłużyło kraj.

Premier Mateusz Morawiecki drugi dzień z rzędu zapewnia Polaków, że polska gospodarka jest w świetnym, bajecznym wręcz stanie i ciągle zapomina wspomnieć o szalejącej inflacji i masakrycznej drożyźnie. Nie mówi też o tym, że tak naprawdę dług skarbu państwa urósł za rządów PiS do astronomicznej kwoty. Ale cóż... płyniemy mlekiem i miodem.

Były już wicepremier Jarosław Gowin, który miał odwagę głośno sprzeciwić się rządzącym, za co został zdymisjonowany, w środę rano dolał oliwy do ognia. Polityk po raz kolejny krytykuje rząd i oznajmia: MORAWIECKI KŁAMIE.

Polska ma gigantyczny dług

Jarosław Gowin gościł w środę w Radiu ZET, gdzie mówił między innymi o rzekomej świetnej sytuacji finansowej kraju. Powiedział wprost - mamy gigantyczny dług, a nadwyżka, jaką ponoć PiS wypracowało, to zwyczajne okradanie Polaków.

To 80 miliardów złotych wyciągnięte z kieszeni Polaków przez inflację i drożyznę. Im większa inflacja, tym więcej pieniędzy z podatku VAT. Sądzę, że właśnie dlatego prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński nie podejmuje żadnych kroków, aby inflację obniżyć

- powiedział Jarosław Gowin w Radiu ZET.

Gowin zdradził też, jak gigantyczny jest dziś dług Polski. Naprawdę, a nie w alternatywnej rzeczywistości tworzonej przez Mateusza Morawieckiego.

Premier wyprowadził i ukrył ogromny dług w Polskim Funduszu Rozwoju oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Obecna sytuacja budżetowa Polski jest znacznie gorsza, niż podaje rząd. Dług jest wyższy o 300 miliardów złotych - powiedział Gowin.

Czytaj także