18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mówi o cudzie gospodarczym

Glapiński dostał mega podwyżkę. Inflacja go nie rusza

10.12.2021  09:40
Glapiński mówi o cudzie gospodarczym i dostaje podwyżkę, a Polacy biedują aż strach
Glapiński mówi o cudzie gospodarczym i dostaje podwyżkę, a Polacy biedują aż strach Fot: Piotr Molecki/East News

Bieda, kryzys, inflacja, rosnące rachunki i ceny…a władza baluje na koszt podatnika i rozdaje sobie podwyżki. Media ujawniły ile zarabia Adam Glapiński. Co więcej, szef NBP niedawno dostał podwyżkę wynoszącą 40%!

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński przekonuje wciąż, że inflacja nie jest taka straszna, a rosnące ceny nie wpływają negatywnie na życie Polaków. Nie wiemy jakich Polaków zna prezes Narodowego Banku Polskiego, ale zapewne są to politycy. „Fakt” ujawnił, że decyzją prezydenta Andrzeja Dudy szef banku centralnego dostał podwyżkę – 6 tysięcy złotych.

Polacy klepią biedą, a Glapiński dostał podwyżkę

Media przypominają, że pensja minimalna nie rośnie i nie zmieni się do stycznia 2022 roku. Emerytury także nie rosną, a waloryzacja prognozowana jest na  marzec 2022 roku. Tymczasem w sierpniu, zgodnie z rozporządzeniem Andrzeja Dudy, najważniejsze osoby w państwie dostały podwyżki. Zgodnie z informacjami „Faktu”, Łapiński załapał się na dodatkowe pieniądze, a jego pensja od sierpnia podskoczyła z 14 673,24 zł do 20 542,54 zł brutto (bez dodatku stażowego).

Inflacja jak dotąd nie ma negatywnego wpływu na zasobności portfeli Polaków. Wszystkie wynagrodzenia i świadczenia emerytalne rosną znacząco szybciej niż inflacja – powiedział w lipcu Gapiński.

Przypominamy również, że zdaniem prezesa Gapińskiego, w Polsce realizuje się aktualnie CUD GOSPODARCZY! To taki cud, że ledwo powstrzymujemy się przed zaśpiewaniem "Bogurodzicy"...

Stworzyliśmy warunki, bez których uruchomienie tarcz antyinflacyjnych byłoby niemożliwe. Ogólnie, sytuacja gospodarcza Polski jest bardzo dobra. Na świecie mówi się o cudzie gospodarczym w Polsce. Obserwowany w naszym kraju wzrost jest stabilny, zrównoważony powiedział szef NBP w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Czytaj także