18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

OSTRO

Gorąco na wiecu prezydenta. "Będziesz siedział", "je*ać Dudę"

03.07.2020  16:31
Andrzej Duda wygwizdany w Nowej Soli
Andrzej Duda wygwizdany w Nowej Soli Fot: Polska Press/East News

Andrzej Duda kontynuuje objazd po Polsce i kolejny dzień z rzędu zalicza nieprzyjemności. W Nowej Soli musiał poczuć się jak intruz.

Prezydent nie ma łatwo. W ostatnich dniach grubo tłumaczy się z ułaskawienia pedofila, który przez 7 lat znęcał się nad rodziną i gwałcił własną córeczkę. Na jego wiecach pojawiają się niezadowoleni obywatele, którzy okrzykują go m.in. obrońcą pedofilów.

W Nowej Soli było podobnie. Tyle tylko, że wizyta w miejscowości skończyła się postępowaniem policji, w związku ze znieważeniem prezydenta RP. Poszło o słowa młodziutkiej blondynki.

Policja reaguje

Na wiecu Dudy w Nowej Soli pojawiła się kobieta, która postanowiła wyrazić swą opinię o prezydencie w dość niecenzuralnych słowach. Do kamery Polskiego Radia Zachód wykrzykiwała słowa "je*ać Dudę". Sprawą zainteresowała się policja, która za dowód wzięła umieszczone w sieci nagrania i teraz chce sądzić kobietę o znieważenie głowy państwa.

Jest prowadzone z art. 135 § 2. Kodeksu karnego, który mówi o tym, że ten, kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności. Film, który pojawił się w przestrzeni publicznej jest teraz dowodem w tej sprawie

- wytłumaczył rzecznik prasowy lubuskiej policji Marcin Maludy.

Duda wygwizdany

W Nowej Soli Andrzej Duda nie miał powodów do radości. Przywitały go głośne krzyki "będziesz siedział", gdy przeciskał się rzez tłum. Od ludzi musiała oddzielać go policja i stado ochroniarzy. Niezadowoleni mieszkańcy głośno wygwizdali prezydenta.

Czytaj także
Przeczytaj więcej