18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie łajał

Gorąco w PiS. KACZYŃSKI ZWOŁAŁ SPECJALNE ZEBRANIE

Emilia Waszczuk
11.05.2022  12:22
Jarosław Kaczyński chce ratować partię. Zwołał pilne zebranie
Jarosław Kaczyński chce ratować partię. Zwołał pilne zebranie Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Przyszłość PiS, Zjednoczonej Prawicy i rządu wisi na włosku. Jarosław Kaczyński próbuje ratować sytuację i utrzymać władzę. Zwołał pilne zebranie.

Zjednoczona Prawica w rozsypce, w PiS drżenie o przyszłość. Posłowie i posłanki nie mogą być pewni swojej przyszłości i miejsca w Sejmie, i nie chodzi wcale o przyszłą kadencję, która planowo rozpocznie się dopiero za ponad rok. Mowa już o najbliższych miesiącach.

W ostatnich dniach Onet donosił, że jeśli PiS nie dogada się ze Zbigniewem Ziobrą i Solidarną Polską, mogą nas czekać letnie, przedterminowe wybory parlamentarne. Jarosław Kaczyński jest ponoć gotów "wywrócić stołek" i zaryzykować skróceniem kadencji Sejmu. Czy tak się wydarzy?

O wszystkim zdecydują najbliższe głosowania w Sejmie i spotkanie członków PiS. Posłowie i posłanki po raz kolejny podejmą próbę uchwalenia ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej (Ziobro się jej sprzeciwia) i wybory Adama Głapińskiego na prezesa NBP. Już pojawiły się głosy, że prace nad zmianami w Sądzie Najwyższym mogą się znowu mocno przeciągnąć.

Kaczyński mobilizuje członków

Nastroje w PiS są dość grobowe, a i Jarosław Kaczyński nie ma najlepszego humoru. Rządzący twardą ręką prezes partii zwołał na środę po południu zebranie kierownictwa, a na wieczór wyjazdowe posiedzenie klubu partii. Członkowie spodziewają się ostrego wystąpienia.

Biorąc pod uwagę ostatnie spięcia w Zjednoczonej Prawicy spodziewam się mocnego wystąpienia prezesa. Na pewno będzie nas mobilizował i podkreślał konieczność jedności w koalicji. ok szybko zleci, więc musimy się już teraz wziąć do pracy, zaktywować nasze struktury, by po raz kolejny wygrać

- powiedział w rozmowie z PAP jeden z członków PiS.

Środowe zebranie to pierwsze od dawna wyjazdowe posiedzenie PiS. Podobne spotkania prezes zwołuje zwykle w sytuacjach kryzysowych lub mających duże znaczenie dla przyszłości partii i jej działania. Na najbliższym spotkaniu Jarosław Kaczyński ma nakreślić plan działania na najbliższe miesiące, ale też... łajać koalicjantów. Onet donosi, że to właśnie na politykach Solidarnej Polski i ich dyscyplinowaniu ma się w dużej mierze skupić prezes.