18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Emerytura dopiero po śmierci?

Rząd chce, by emeryci pracowali do grobowej deski

Wojciech Kozicki
14.05.2021  11:07
Wiek emerytalny bez zmian, ale emeryci do pracy. Nieporozumienie Gowina?
Wiek emerytalny bez zmian, ale emeryci do pracy. Nieporozumienie Gowina? Fot: Piotr Molecki/East News

Wiek emerytalny w Polsce, wysokość emerytury i kontrowersyjna propozycja rządu. Jarosław Gowin ogłosił, że Polacy będą pracowali dłużej. Aby ich do tego zachęcić, zostaną wprowadzone ulgi podatkowe. A może to politycy powinni pracować krócej i oszczędzić nam nieco bredni i żenady?

Nowy Ład wisi nad Polakami jak gilotyna, już dowiadujemy się, że ZNOWU ZABIORĄ. Tymczasem wicepremier Jarosław Gowin w „Pulsie Biznesu” ujawnia nieco informacji o nowym programie socjalnym. Podkreślił, że wiek emerytalny nie zostanie podniesiony, ale byłoby miło, gdyby jednak Polacy pracowali dłużej.

Wiek emerytalny bez zmian, ale emeryci do pracy. Nieporozumienie Gowina?

Porozumienie Gowina chciałoby zachęcić obywateli do jak najpóźniejszego przechodzenia na emeryturę. Proponuje wprowadzenie do Nowego Polskiego Ładu rozwiązań podatkowych skierowanych do pracujących seniorów, by pozostawali aktywni zawodowo po osiągnięciu wieku emerytalnego. No tak, a Jarosław Kaczyński już teraz świeci przykładem.

Propozycje dotyczące dłuższej aktywności zawodowej emerytów znajdują się również w Krajowy Planie Odbudowy. Rząd chce skusić seniorów "efektywnym wydłużaniem wieku emerytalnego", który opiera się na systemie szkoleń i zachęt do bycia aktywnym zawodowo.

Przypominamy, że w tej chwili w Polsce wiek emerytalny dla kobiet to 60 lat, a w przypadku mężczyzn 65.

Szef Porozumienia w wywiadzie powiedział, że jego partia odpowiada za przygotowanie części pomysłów zawartych w Nowy Ładzie. Z rozmowy z wicepremierem wynika, że NŁ nie jest wyłącznie pomysłem realizowanym przez PiS, a ma być wspólnym projektem całej Zjednoczonej Prawicy – podaje portal Money.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej