18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cios w samo serce

Gowin potwierdza rozwód z PiS? TAJEMNICZA ZAPOWIEDŹ PREMIERA

Emilia Waszczuk
08.06.2021  12:17
Jarosław Gowin potwierdza rozwód z PiS?
Jarosław Gowin potwierdza rozwód z PiS? Fot: Foto Olimpik/REPORTER, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jarosław Gowin ma dość Zjednoczonej Prawicy? Szef Porozumienia nie boi się Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki niemu Ryszard Terlecki spadnie ze stołka, a PiS straci większość w Sejmie?

Ostatnie dni to prawdziwa gorączka w obozie Zjednoczonej Prawicy. Klub parlamentarny PiS już od dawna ma poważne kłopoty, jednak od kiedy Jarosław Gowin poparł kandydata opozycji (a nie kandydatkę PiS) na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, widmo rozpadu staje się coraz bardziej realne.

Już w weekend politycy PiS zaczęli mówić otwarcie o pożegnaniu się z Porozumieniem. W poniedziałek wieczorem pojawiła się z kolei plotka o przedterminowych wyborach – Jarosław Kaczyński już podobno wybrał ich termin!

Gowin potwierdza rozpad Zjednoczonej Prawicy?

Przyszedł wtorek, a wraz z nim wystąpienia niepokornego koalicjanta. Jarosław Gowin w kolejnych wypowiedziach potwierdzał, że ani myśli bać się Jarosława Kaczyńskiego i coraz bliżej mu do przejścia do opozycji.

Szef Porozumienia zwołał krótką konferencję prasową w czasie swojego pobytu w Radomsku w woj. łódzkim. Tam podtrzymał swe plany poparcia dla kandydata opozycji na RPO (prof. Marcin Wiącek) i wyraził nadzieję, że farsa wyborcza nareszcie dobiegnie końca.

Nie zmieniam tego stanowiska. Najważniejsze jest to, żeby Rzecznik Praw Obywatelskich został wreszcie wybrany

- oznajmił Jarosław Gowin.

Kulisy wyboru kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich były zupełnie inne niż dotarło to do opinii publicznej. Wierzę, że w przyszłym tygodniu zakończymy ten chocholi taniec. I skończymy z tą kompromitacją polskiej klasy politycznej polegającą na niezdolności do wyboru osoby piastującej tak ważny urząd w państwie

– powiedział stanowczo.

Gowin prowokuje Kaczyńskiego

To nie koniec zaskakujących wypowiedzi Jarosława Gowina. Szef Porozumienia dał też do zrozumienia, że – być może – zagłosuje za odwołaniem marszałka Ryszarda Terleckiego z funkcji! Skąd takie wnioski? Zasugerował, że jedno głosowanie wbrew woli PiS nie powinno jeszcze zniszczyć ich koalicji…

To były bardzo niefortunne słowa, natomiast koalicja rządowa nie rozbije się o jedno głosowanie personalne. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie – oznajmił.

Czytaj także
Przeczytaj więcej