18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes ostro sieknie

Nowy zakaz? PiS zada Polakom CIOS

Wojciech Kozicki
16.12.2020  19:47
Zakaz podróżowania na święta? PiS dobije wirusa i Polaków jednym ciosem
Zakaz podróżowania na święta? PiS dobije wirusa i Polaków jednym ciosem Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce wciąż jest w natarciu, a rząd PiS wprowadza kolejne restrykcje i obostrzenia. Polacy okazali się jednak sprytniejsi i obeszli zakaz podróżowania i nocowania w hotelach. Teraz PiS może się jednak ostro odegrać.

Od kiedy rząd wprowadził zakaz nocowania w hotelach, wszyscy nagle zaczęli podróżować służbowo. PiS w końcu się zorientował jak jest robiony w trąbę. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiada, że władza zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży służbowych, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jutro. Jednocześnie ujawnił, że będzie nowelizacja Tarczy 6.0, "by wszystkie ulgi, środki pomocowe trafiły do przedsiębiorców".

Gowin zapowiada nowe restrykcje i obostrzenia

Wydaje się, że rząd PiS zamiast walczyć z koronawirusem, za wroga obrał sobie obywateli. Krążą pogłoski, że zaraz po świętach Bożego Narodzenia rząd zamierza zaostrzyć niektóre restrykcje m.in. wprowadzić dodatkowe ograniczenia dot. hoteli, handlu czy wprowadzić wspomniany zakaz podróży służbowych. Gowin powiedział, że „te decyzje konsultowane są na bieżąco” i odbyła się ważna narada w tej sprawie. Więcej informacji przekażą w czwartek na konferencji Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ostatnio, gdy Morawiecki dosłownie zamknął Polakom cmentarze przed nosem, decyzja zapadła w ostatniej chwili. Tym razem Gowin zapewnia, że naród o kolejnych decyzjach będzie informowany z odpowiednim wyprzedzeniem.

Następna transza decyzji, czas obowiązywania nowych regulacji będzie obejmował okres od 28 grudnia do 17 stycznia – zapowiedział Jarosław Gowin. (Interia.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze