18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieporozumienie Gowina

Gowin ujawnia czy będą przedterminowe wybory

Wojciech Kozicki
26.04.2021  18:10
Jarosław Gowin ujawnia jaka jest sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Będą wcześniejsze wybory?
Jarosław Gowin ujawnia jaka jest sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Będą wcześniejsze wybory? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/ Foto Olimpik

Zjednoczona Prawica drży w posadach, Gowin i Ziobro próbują naskoczyć PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tymczasem opozycja niczym sępy krąży nad potencjalną polityczną padliną. Czy będą wcześniejsze wybory? Wicepremier Jarosław Gowin wydał w tej sprawie stanowcze oświadczenie. Trzeba przyznać, że w Sejmie zrobił się taki burdel, że chyba powinni zatrudnić alfonsa...

Opozycja w Polsce jest jaka jest i w tradycyjnej walce wyborczej jej politycy potykają się o własne nogi. Czy spragnione władzy ciamajdy mogą liczyć więc na przedterminowe wybory, o których coraz głośniej się mówi? Czy Zjednoczona Prawica się rozpadnie? Jarosław Gowin zabrał głos w sprawie i mówi, że rząd wyborów nie chce i nie planuje.

Jarosław Gowin ujawnia jaka jest sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Będą wcześniejsze wybory?

Jak powiedział wicepremier Gowin, „nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach” i zapowiedział, że ugrupowania wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy  zamierzają się spotkać w najbliższych dniach, by ustalić  priorytety do końca kadencji.

Pandemia de facto wyrwała nam i całemu światu półtora roku. Dlatego trzeba zweryfikować program. W najbliższych dniach spotkamy się ponownie, żeby ustalić takie priorytety na czas do końca kadencji. Natomiast nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach. Rząd ma stabilną większość – zapewnia Jarosław Gowin. (PAP)

Gowin zaznaczył jednak, że w Zjednoczonej Prawicy ścierają się różne poglądy i środowiska, więc  na pewno pojawiają się naturalne w świecie polityki spory. Twierdzi jednak, że ten pluralizm jest siłą koalicji rządowej.

O czym w takim razie rozmawiali liderzy partii koalicyjnych w niedzielę na tajemniczym spotkaniu?

Mówiliśmy o programie. Programie, który pozwoli przygotować polskie państwo na ewentualność powrotu tej pandemii, czy jakichś następnych, pozwoli zachować jak najwięcej miejsc pracy – ujawnił Jarosław Gowin. (PAP)

Czytaj także
Przeczytaj więcej