18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stawia Polakom warunek

Gowin zapowiada powrót obostrzeń

Wojciech Kozicki
12.02.2021  14:30
Gowin grozi obostrzeniami. A może to było (nie)porozumienie?
Gowin grozi obostrzeniami. A może to było (nie)porozumienie? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Kiedy zostaną złagodzone restrykcje i obostrzenia w Polsce, a więc zacznie się odmrażanie gospodarki? Jarosław Gowin (chyba jeszcze Porozumienie) sugeruje, że jeśli liczba zakażeń wzrośnie, luzowanie wolności gospodarczej może zostać przez PiS COFNIĘTE!

Sądziliście, że wkrótce nastąpi luzowanie obostrzeń i otwarcie gospodarki, a później wszyscy wrócą do dawnego życia i zarabiania pieniędzy? Nic bardziej mylnego. Jarosław Gowin ostrzega, że gdy tylko liczba zakażeń zacznie wzrastać, PiS może nagle dokręcić Polakom śrubę.

Gowin zapowiada obostrzenia i tarcze dla przedsiębiorców

Jak powiedział Gowin na konferencji prasowej, odmrażanie gospodarki należy traktować jak test. Jeśli firmy nie będą przestrzegały zasad bezpieczeństwa, to chorych na koronawirusa zacznie przybywać, co oznacza ponowne zamykanie firm i blokadę branż. Wicepremier oznajmił, że „musimy działać rozważnie i elastycznie, analizując sytuację na bieżąco”.

Czy jednak do luzowania restrykcji i obostrzeń w ogóle dojdzie? Przypominamy, iż niedawno ujawniono stanowisko Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie. Okazuje się, że jest zagorzałym przeciwnikiem oddawania Polakom wolności.

Przy okazji Jarosław Gowin próbował uspokajać przedsiębiorców, że rząd będzie kontynuował finansowe wsparcie, a tarcze branżowa mają być „wzmacniane i poszerzane”.

Jeżeli chodzi o tarczę branżową dodam, że dotychczasową pomoc sukcesywnie wydłużamy o następne miesiące. Rozporządzenie dotyczące grudnia i stycznia już weszło w życie, pomoc będzie kontynuowana również za luty. Pracujemy już nad kolejnym rozporządzeniem. Tarcza branżowa i Tarcza Finansowa, ta pomoc, która obecnie jest kierowana, nie może być skierowana do całej gospodarki - ogłosił Jarosław Gowin na konferencji prasowej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze