18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zjednoczona Prawica płonie!

Chaos w rządzie! Prezes zawieszony!

Wojciech Kozicki
05.02.2021  11:50
Gowin zawieszony w Porozumieniu. Prezes Kaczyński raczej nie rozpacza...
Gowin zawieszony w Porozumieniu. Prezes Kaczyński raczej nie rozpacza... Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Rządy PiS zbliżają się do końca? Zjednoczona Prawica się sypie, a Jarosław Gowin „sam się zawiesił” i nie pełni już funkcji prezesa. Polska polityka zamienia się w chaos, w którym odnajduje się tylko prezes Jarosław Kaczyński. Czy dzięki konfliktowi w Zjednoczonej Prawicy umocni swoją władzę?

Gowin sam się wyeliminował? Media donoszą o burzliwym posiedzeniu Porozumienia, na którym Bielan, Klinowski i Urban mieli zostać zawieszeni za łamanie zasad partii. Przy okazji oskarżono wicepremiera Gowina o nielegalne działania. Urban ujawnił mediom, że finalnie Gowin „sam się zawiesił”, gdy podważono jego przywództwo.

Gowin Zawieszony, Bielan sięga po władzę - chaos w Prozumieniu

Media zastanawiają się teraz, kto jest prezesem Porozumienia Gowina? Na pewno nie sam Gowin. Politycy z tego ugrupowania ujawnili, że trwa przeglądania stanu faktycznego w dokumentacji partyjnej. Zapanowało bezkrólewie? Urban wyjaśnił, że kadencja Gowina minęła w 2018 roku, a jeśli oficjalnie nie pełni funkcji, zastąpić go musi przewodniczący kongresu krajowego, którym jest Adam Bielan, który miał być dzisiaj zawieszony w prawach członka partii.

Sąd koleżeński naszej partii, który zebrał się wkrótce po spotkaniu prezydium zarządu partii uznał, że podjęte uchwały zawieszające nas w prawach członka partii należy uchylić, bo w posiedzeniu prezydium i w głosowaniu brały udział osoby nie będące członkami prezydium. Zwracaliśmy na to uwagę przed głosowaniem, ale nikt nie słuchał. Dlatego też kilkanaście osób nie wzięło udziału w tym głosowaniu. I sąd zgodnie ze stanem faktycznym orzekł, że te uchwały są nieobowiązujące jako niezgodne ze statutem – przekazał mediom Urban. (Interia.pl)

Okazuje się, że Bielan w ogóle już nie uznaje Gowina za prezesa Porozumienia. Sąd koleżeński w Porozumieniu podobno jednogłośnie popiera Bielana.

Jarosław Gowin nie jest prezesem Porozumienia od kwietnia 2018 r., bo formalnie ostatni raz został wybrany w 2015 r. a kadencja trwa trzy lata; moje zawieszenie to krok uprzedzający. Nie ma miejsca dla uzurpatorów – ogłosił Bielan. (Polsat News)