18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mówi prawdę?

Grozi nam wojna z Rosją? Kaczyński mówi o inwazji

17.06.2021  09:55
Jarosław Kaczyński straszy wojną
Jarosław Kaczyński straszy wojną Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Podczas niejawnych obrad Sejmu prezes PiS stwierdził, że Rosja ma gotowy plan ataku na Polskę. Dodatkowym argumentem przemawiającym za zbliżającą się inwazją są niedawne ataki hakerskie skierowane w stronę czołowych, polskich polityków. Rząd poinformował, że hakerzy przejęli ponad 4 tysiące kont wraz z 70 tys. wiadomości mailowych.

W środę odbyło się tajne posiedzenie Sejmu, którego celem było omówienie ostatniej fali ataków hakerskich, skierowanych w stronę polskich polityków. Rząd przedstawił również projekt, dotyczący systemu cyberbezpieczeństwa w kraju.

Jak informuje onet.pl, podczas dyskusji posłanka Koalicji Obywatelskiej wywołała do mównicy Jarosława Kaczyńskiego. Klaudia Jachira zapytała prezesa o to, czy rząd rzeczywiście "rozważał użycie wojska przeciw protestującym kobietom w październiku zeszłego roku". Wicepremier krótko stwierdził, że demonstracje były nielegalne, po czym przeszedł do straszenia zgromadzonych w Sejmie polityków.

Jarosław Kaczyński mówi o wojnie z Rosją

Prezes PiS podczas przemówienia mówił o zagrożeniu inwazją ze strony Rosji. Jego zdaniem Władimir Putin ma gotowy plan ataku na Polskę, a ataki hakerskie dodatkowo potwierdzają zagrożenie.

Według informacji Onetu prezes dodał, że w Sejmie znajduje się wiele ludzi "nieprzyjaznych państwu polskiemu. Badaniem tej sprawy rzekomo zajmuje się Zbigniew Ziobro.

PiS wkrótce zamierza wdrożyć nowe narzędzia do pilnowania bezpieczeństwa cyfrowego w kraju. Czyżby czekała nas pełna inwigilacja?

Czytaj także
Przeczytaj więcej