18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mierzy wysoko!

Grzegorz Braun chce zostać prezydentem! Wystartuje w wyborach

04.03.2021  21:06
Grzegorz Braun wystartuje w wyborach prezydenckich
Grzegorz Braun wystartuje w wyborach prezydenckich Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Konfederacja wyznaczyła kandydata do wyborów na prezydenta Rzeszowa. Zdaniem posłów skrajnie prawicowego ugrupowania najlepiej w tej roli poradzi sobie Grzegorz Braun.

Niebawem w Rzeszowie zostaną przeprowadzone przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. Dotychczasowy prezydent Tadeusz Ferenc podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska, ze względu na problemy zdrowotne.

Grzegorz Braun chce zostać prezydentem Rzeszowa

Ferenc uważa, że w roli jego zastępcy najlepiej sprawdzi się polityk Solidarnej Polski, Marcin Warchoł. Ze względu na ostatnie konflikty między PiS, a partią Zbigniewa Ziobry, Jarosław Kaczyński zadecydował, że wiceminister sprawiedliwości nie będzie mógł startować z listy Zjednoczonej Prawicy.

Trudną sytuację w obozie władzy zamierzają wykorzystać posłowie Konfederacji. Jak twierdzi Grzegorz Braun, jako prezydent będzie mógł zaoferować silną władzę samorządową.

Przybywam do Rzeszowa jako wasz poseł na Sejm Rzeczypospolitej. Mając do wyboru mandat w fasadowym dziś parlamencie warszawskim i mandat waszego zaufania tu, w rzeszowskim ratuszu, bez wahania wybiorę to drugie - zadeklarował kandydat Konfederacji.

Grzegorz Braun po wygranej musiałby zrzec się mandatu poselskiego. Funkcję tę mógłby wówczas przekazać Tomaszowi Buczkowi. Drugą kandydatką na objęcie mandatu jest żona Janusza Korwin-Mikkego.