18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

następny orzeł

SCHETYNA ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ! Stracił prawo jazdy

27.08.2022  14:16
Grzegorz Schetyna urządził sobie rajd samochodowy
Grzegorz Schetyna urządził sobie rajd samochodowy Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Grzegorz Schetyna został zatrzymany przez policję po szaleńczym rajdzie samochodowym. Polityk stracił prawo jazdy i zapłacił słony mandat.

Były lider PO, poseł Grzegorz Schetyna dołącza do znanych rajdowców nic nierobiących sobie z przepisów. Niechlubna tradycja łamania zasad pozbawiła go prawa jazdy na kilka miesięcy i ponad dwóch tysięcy złotych. A także twarzy, no bo jak tak można?

Grzegorz Schetyna został w sobotę przyłapany na szaleńczym rajdzie samochodem. Polityk jechał w terenie zabudowanym z prędkością 123 km/h, tym samym przekraczając ją aż o 73 km/h!

Grzegorz Schetyna zatrzymany za przekroczenie prędkości

Poseł został zatrzymany w miejscowości Sierakówek między Gostyninem i Kutnem - podaje Polsat News. Przyjął mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych i został pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdów na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo jego konto kierowcy zostało obciążone dziesięcioma punktami karnymi.

Policja potwierdza jedynie, że zatrzymany został 59-letni męzczyzna, nie podaje jednak personaliów. Sam Grzegorz Schetyna nie odebrał telefonu od dziennikarzy, zamieścił jednak na Twitterze wpis, w którym przyznaje, co zaszło.

Szanowni Państwo. Potwierdzam, że straciłem dziś prawo jazdy na trzy miesiące. Nie zasłaniałem się immunitetem, przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat. Byłem przekonany, że opuściłem już teren zabudowany. Popełniłem błąd. Przepraszam

- czytamy w poście Grzegorza Schetyny.

Donald Tusk bez prawa jazdy

Wcześniej, w listopadzie ubiegłego roku, podobnego haniebnego czynu dopuścił się kolega Grzegorza Schetyny z partii, szef PO Donald Tusk. Były premier nie szarżował jednak aż tak bardzo - polityk jechał wtedy z prędkością 107 km/h. Dostał mandat i czasowo stracił prawo jazdy.

logo Tu się dzieje