18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesny cios

Gwóźdź do trumny PiS-u? Sondaż przeraził partię rządzącą

25.06.2021  21:02
Sondaż: PiS traci poparcie
Sondaż: PiS traci poparcie Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

PiS może oficjalnie pogrzebać swoje nadzieje na wieczne panowanie w Polsce? Najnowszy sondaż pokazuje, w jak trudnej sytuacji jest partia rządząca. Wygląda na to, że początek ich końca już się zaczął.

PiS od lat utrzymuje się u władzy, ale to niedługo może się zmienić. Najnowszy sondaż jasno pokazuje, że prezes ma poważne kłopoty i niedługo poparcie dla jego ugrupowania może spaść zaskakująco mocno.

Sondaż wbił gwóźdź do trumny PiS-u

Dzisiejszy dzień jest z resztą bardzo symboliczną datą, ponieważ pierwszy raz od 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość nie może cieszyć się większością w Sejmie. Swoje odejście z klubu oficjalnie potwierdzili: Zbigniew Giżyński, Małgorzata Janowska oraz Arkadiusz Czartoryski - to nie koniec kłopotów Kaczyńskiego.

Według piątkowego sondażu pracowni Kantar dla "Faktów", Prawo i Sprawiedliwość może liczyć jedynie na 30 procent poparcia wyborców. Jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę - PiS i Solidarna Polska nie stworzyłby samodzielnego rządu. Oznacza to koniec monopolu na władzę w kraju.

Aktualnie po piętach PiS-u depcze opozycja z wielką ochotą na przejęcie władzy. Na drugim miejscu rankingu popularności partii politycznych uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z 21 proc. głosów, a podium zamyka Koalicja Obywatelska z 19 proc. poparcia. 

Według badania do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja z 8 proc. poparcia i Lewica z 6 proc. poparcia społeczeństwa. Taka rzeczywistość polityczna byłaby dla Polski lepsza, niż to, co obserwujemy obecnie?