18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jasna deklaracja

Hołownia ZAGŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO. Ale się nie cieszy

01.07.2020  09:45
Szymon Hołownia składa polityczne deklaracje
Szymon Hołownia składa polityczne deklaracje Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Szymon Hołownia ostatecznie zdecydował - w drugiej turze wyborów zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest jednak zbyt szczęśliwy z tego faktu.

Kolejna, trzecia już data wyborów prezydenckich. 12 lipca czeka nas starcie ostateczne - w drugiej turze spotkają się Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim. Wcześniej - 28 czerwca - z ringu wypadł Szymon Hołownia.

Showman, dziennikarz i ex-prezenter TVN do końca wierzył, że zostanie prezydentem. Teraz musi przełknąć porażkę i jakoś zagłosować na jednego z przeciwników. Decyzja do kogo powędruje jego głos, została już podjęta.

Przeciw Dudzie

Hołownia długo wzbraniał się przed powiedzeniem wprost, kogo wesprze 12 lipca. W końcu zrobił to jednak w środę w Polskim Radiu, gdzie wypowiedział pełne imię i nazwisko "swojego" kandydata.

Karta wyborcza jest zredagowana tak, jak jest zredagowana przez wyborców, a więc nie głosując na Dudę, głosuje się na Trzaskowskiego (...). Powiedziałem, że oddam głos, będzie to głos ważny, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę, co oznacza zagłosowanie na Rafała Trzaskowskiego - oznajmił.

Szymon Hołownia przyznał, że nie jest to dla niego łatwe - głos Trzaskowskiemu odda z wielkim bólem. Zrobi to jednak dla dobra Polski. - Zrobię to, jak to mówią, bez przyjemności, dlatego, że nie mam w II turze swojego kandydata - powiedział.

Hołownia zapowiedział jednak, że nie przekaże oficjalnego poparcia i rekomendacji swoim wyborcom, bo nie wszyscy liderzy regionalni jego "ruchu politycznego" chcą być zapisywani do "tej czy innej frakcji".

Nigdy w życiu

Niedoszły prezydent złożył też ważną deklarację i zarzekał się, że nigdy nie przystąpi do Platformy Obywatelskiej. Czy ktokolwiek, jakakolwiek partia ma szansę go wchłonąć? Twierdzi, że nie.

Zapewniam, że póki żyję, nie skończymy w Koalicji Obywatelskiej, ani nie zostaniemy wchłonięci przez Platformę, ani w Zjednoczonej Prawicy nie skończymy, dlatego, że mamy swój pomysł na Polskę i nie jest on tożsamy ani ze sposobem i metodami PiS, ani z metodami PO - zapewnił.

Przeczytaj więcej
Komentarze