18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Za złotówką łzy nie uroni

Hołownia chce euro w Polsce. "Większa suwerenność"

Wojciech Kozicki
14.06.2022  17:45
Polska w strefie euro? Hołownia za złotówką płakać nie będzie
Polska w strefie euro? Hołownia za złotówką płakać nie będzie Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Szymon Hołownia, który wciąż żyje w przekonaniu, że ma wpływ na Polskę, ma pomysł jak obniżyć wysokość rat kredytów. Lider partii Polska 2050 grzmi, że konieczne jest natychmiastowe wprowadzenie EURO W POLSCE!

Szymon Hołownia niejednokrotnie ma takie pomysły, że płakać się chce (i to bez konstytucji). Teraz zamierza walczyć o wejście Polski do strefy euro, bo jego zdaniem „to polska racja stanu”. Wyjaśnił, że płacenie w złotówkach i posiadanie własnej waluty czyni z nas „czerwoną wyspę na kredytowej mapie Europy”.

Hołownia chce euro w Polsce. Będą tańsze kredyty?

Lider partii Polska 2050 na konferencji zorganizowanej przed siedzibą NBP w Warszawie apelował, by jak najszybciej wprowadzić euro w Polsce. Jest zdania, że wówczas kredyty będą tańsze, a do tego zwiększy się bezpieczeństwo finansowe Polaków.

My dziś za kredyty płacimy w Polsce sześć razy więcej niż płacą Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy. Zależność jest bardzo jasna, czytelna i widoczna. Tam, gdzie jest euro, kredyty są tańsze. Tam, gdzie euro nie ma, kredyty są droższe – powiedział Szymon Hołownia.

Hołownia podkreślił, że wprowadzenie Polski do strefy euro zwiększy jej suwerenność oraz bezpieczeństwo finansowe kraju. Opisał wprowadzenie euro jako „troskę o dobrobyt milionów Polaków”.

Euro jest dobre dla ludzi, dla Łukasza z Warszawy, który dziś musi płacić za swój kredyt mieszkaniowy sześć razy więcej niż zamożny mieszkaniec Portugalii czy Francji – wyjaśnił Hołownia.