18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy prezydent Warszawy?

Hołownia dogada się z Platformą? "Skłonni oddać wiele"

01.07.2020  11:22
Szymon Hołownia to przyszły prezydent Warszawy?
Szymon Hołownia to przyszły prezydent Warszawy? Fot: Facebook

Szymon Hołownia przegrał w I turze wyborów i przez najbliższy czas Belweder będzie oglądał jedynie z zewnątrz. Zapowiedział już jednak, że powstanie ruch społeczny Polska 2050, który może stać się partią. Zanim to nastąpi, prowadzący „Mam talent” może zostać… prezydentem Warszawy!

Szymon Hołownia nie będzie prezydentem Polski, ale może zdobyć stanowisko prezydenta Warszawy. Umizgi Trzaskowskiego do Hołowni już się rozpoczęły, zabiega o jego wyborców jak paw w tańcu godowym o samicę. Co ciekawe, telewizyjny showman ma dla niego kilka propozycji. Chociaż twierdzi, że dealu nie ma, to polityczny romans wisi w powietrzu.

Hołownia prezydentem Warszawy?

„Super Express” powołując się na osobę z kręgu Platformy Obywatelskiej, donosi, że opozycja jest skłonna do układu z Hołownią, byle tylko przejąć władzę w Polsce. Co więcej, źródło „Super Expressu” w sztabie Hołowni donosi, że telewizyjna gwiazda już rozważa przeniesienie się do Pałacu Prezydenckiego.

Wygrana w wyborach prezydenckich to nowy rozdział dla PO. Pewnie będziemy skłonni oddać wiele, bardzo wiele, by dojść do tego celu. Hołownia prezydentem Warszawy? Być może... – donosi informator „Super Expressu”.

W jaki sposób Hołownia mógłby zdobyć władzę w Warszawie? Dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego w rozmowie z SE.pl powiedział, że Hołownia musiałby jednoznacznie stanąć po stronie Trzaskowskiego, aby skorzystać z mazowieckich struktur Platformy Obywatelskiej. Byłby to dla niego korzystny ruch w kontekście budowania ruchu politycznego.