18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest decyzja!

Hołownia i Trzaskowski w jednej partii?

Wojciech Kozicki
21.07.2020  20:45
Trzaskowski i Hołownia połączą się jak polityczni Power Rangers?
Trzaskowski i Hołownia połączą się jak polityczni Power Rangers? Fot: Jan Bielecki/East News

Szymon Hołownia nie uronił łzy po porażce w wyborach prezydenckich i dziarskim krokiem idzie po władzę w kraju. Założył ruch społeczny Polska 2050 i krążą plotki, że połączy się z Rafałem Trzaskowskim i Platformą Obywatelską. Showman z TVN postanowił skomentować te doniesienia.

Rafał Trzaskowski najwyraźniej nie chce zostać w Warszawie, gdzie w powietrzu unosi się zapach z Czajki, a kolejne bloki opanowują karaluchy. W piątek w Gdyni ogłosił, że powstanie Nowa Solidarność, czy jego ruch obywatelski. Czy dołączy do niego Szymon Hołownia?

Hołownia i Trzaskowski w jednej partii?

Hołownia został zapytany przez PAP o ewentualny polityczny romans z Trzaskowskim. Podkreślił, że stawia na budowanie własnego ruchu społecznego, ale flirtu nie wyklucza.

Ten ruch konsekwentnie i z sukcesami budujemy od ponad sześciu miesięcy. Na razie ze strony Platformy Obywatelskiej usłyszeliśmy zapowiedź powołania ruchu, którego jeszcze nie ma. Największa partia opozycyjna wobec przegranych wyborów stawia na rebranding – powiedział Hołownia.

Hołownia zapewnia, że z zaciekawieniem będzie przyglądał się projektowi Trzaskowskiego. Zwrócił jednak uwagę, że prezydent Warszawy nie ma co liczyć na to, że 10 milionów jego wyborców przystąpi do nowego ruchu, bo takie inicjatywy tworzone są oddolnie.

Opowieści o tym, że teraz “obóz" musi się zjednoczyć tak, jak to widzi Platforma, można włożyć między bajki. Jeżeli chce się ludzi jednoczyć, to trzeba to robić ku czemuś, a nie przeciwko komuś. Trzy tygodnie temu mówiłem, że będziemy się organizować wokół zbierania podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw. Teraz słyszę, że ma być to również jedno z głównych zadań powstającego właśnie ruchu firmowanego przez Platformę Obywatelską. Przecież oni mają partię w Sejmie, nie muszą pisać obywatelskich projektów, wystarczy, że zgłoszą je jako projekty poselskie – uważa Szymon Hołownia.

Prowadzący „Mam talent” nie wyklucza kooperacji, bo jest otwarty na współpracę projektową i merytoryczną z każdym, kto chce dobrze dla Polski. Jeśli będą mieli wspólny interes, nastąpi współpraca. Zapewnia jednak, że nie zasili szeregów „Nowej Solidarności” i Koalicji Obywatelskiej.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze