18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powyborcze żale?

Hołownia ostro: "Zrobiłem dla Trzaskowskiego więcej, niż mogłem"

13.07.2020  15:57
Hołownia ostro: "Zrobiłem dla Trzaskowskiego więcej, niż mogłem"
Hołownia ostro: "Zrobiłem dla Trzaskowskiego więcej, niż mogłem" Fot: Mateusz Jagielski/East News

Szymon Hołownia był największym przegranym pierwszej tury wyborów prezydenckich. Teraz potencjalny polityk zdecydował się na mocne i gorzkie słowa względem pokonanego kandydata opozycji.

Szymon Hołownia uzyskał bardzo wysoki wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich. To między innymi w rękach jego wyborców spoczywała ogromna odpowiedzialność -  zadecydowania, który kandydat w II turze bardziej zasługuje na wygraną.

Szymon Hołownia w mocnych słowach

Niektórzy mają do Szymona Hołowni pretensje, że zrobił zbyt mało, by poprzeć Rafała Trzaskowskiego. Z tej przyczyny były dziennikarz TVN zdecydował się na mocne słowa, które wygłosił w Radiu ZET.

Zrobiłem dla Trzaskowskiego i tak dużo więcej niż mogłem i powinienem zrobić, zdaniem niektórych. Otworzyłem mu drzwi, przez które mógł porozmawiać z moimi wyborcami. Nie wierzę, że Rafał Trzaskowski będzie niezależnym od PO prezydentem. Będzie robił wszystko, żeby to właśnie ta partia była na czele. 

- powiedział Szymon Hołownia.

Ja dalej nie wiem, jaki jest jego program. Nie wiem o co mu tak naprawdę chodzi i co chce z Polską zrobić, ale wybrałem go, bo wiem, że może być szlabanem, przez który pisowski czołg nie przejdzie, żeby zniszczyć resztki demokracji w Polsce. Co do Andrzeja Dudy to nie ma takiej skali zależności, której nie przekroczyłby. Jeżeli skala zależności, podległości i niesamodzielności jest do 10 to Duda osiąga tam 15

- mówił dalej.

Jednocześnie opowiedział się za zdaniem, że być może trzeba będzie powtórzyć wybory prezydenckie. 

Nie ma wątpliwości, że wybory będą kwestionowanie. Ktoś nie dostał karty, gdzie zabrakło pieczątki. Jak będzie dostatecznie mała różnica i dostatecznie duże wątpliwości, to za miesiąc, dwa miesiące możemy mieć kolejne wybory prezydenckie. Rafał Trzaskowski osiągnął bardzo dobry wynik. Mi też sondaże przewidywały dobry wynik w starciu z Dudą. Nawet wyższy

- mówił Hołownia w Radiu Zet.

Być może faktycznie wkrótce będziemy świadkami ogromnej, politycznej przepychanki.

Przeczytaj więcej
Komentarze