18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aż się łza w oku kręci

Hołownia zastąpi Kaczyńskiego? Sondaże oszalały!

Wojciech Kozicki
03.06.2021  15:11
Hołownia dogania PiS w sondażach. Ma talent do polityki?
Hołownia dogania PiS w sondażach. Ma talent do polityki? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Nowy sondaż i rosnące poparcie Szymona Hołowni. Religijny prowadzący „Mam talent” rośnie w siłę ze swoją partią Polska 2050 i zaczyna doganiać PiS. Okazuje się, że konstytucyjna beksa może wkrótce zostać premierem.

Czy Szymon Hołownia płacze dzisiaj ze szczęścia? Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl w dniach 28-31 maja przez pracownię Social Changes, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Polska 2050 zajęłaby drugie miejsce z rekordowym dla siebie wynikiem.

Szymon Hołownia i rosnące poparcie w sondażach

Oczywiście na pierwszym miejscu niezmiennie plasuje się Zjednoczona Prawica z wynikiem 35%, lecz Szymon Hołownia nie ma na co narzekać. Chociaż jak na razie jedynie wymądrza się na Twitterze, oddałoby na niego głos 27% wyborców. Oznacza to wzrost o 3 punkty procentowe. To do tej pory rekordowe poparcie dla showmana z „Mam Talent!”.

Koalicja Obywatelska znowu zebrała cięgi, tracąc kolejne 2 punkty procentowe. Poparcie dla koalicji wynosi już tylko 15%. Z sondażu wynika, że frekwencja wyborcza wyniosłaby 64%. 26 proc. ankietowanych nie zamierza uczestniczyć w wyborach.

Nie zmieniło się poparcie dla Lewicy, na którą wskazało 9 proc. badanych. 3 punkty straciła Konfederacja, notująca wynik na poziomie 7 proc. wskazań. Bez zmian pozostaje poparcie dla Kukiz‘15 - 3 proc. Natomiast 1 punkt proc. zyskało Polskie Stronnictwo Ludowe, na które także wskazało 3 proc. badanych – podaje Radio ZET.