18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Za darmo Polski nie naprawi

Hołownia prosi o pieniądze. "Musimy się zrzucić"

Wojciech Kozicki
02.07.2020  12:00
Hołownia ma polityczne plany, za które zapłacą jego wyborcy
Hołownia ma polityczne plany, za które zapłacą jego wyborcy Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Szymon Hołownia ostro wchodzi w politykę, a ruch Polska 2050 staje się faktem. Przedstawił swoją wizję Polski i jednocześnie zaapelował, by wpłacać pieniądze na jej realizację.

Szymon Hołownia powiadomił na Facebooku, że ostatnio miał trudne dni emocjonalnie i organizacyjnie. Chociaż przegrał wybory prezydenckie, „to cel i marzenia się nie zmieniły”. Potwierdził, że „trzeba zbudować alternatywną Rzeczpospolitą”, a w tym celu potrzebuje energii swoich wyborców oraz ich pieniędzy. Zapowiedział, że on i jego sztab potrzebują 2-3 tygodni odpoczynku po II turze wyborów. Potem ostro biorą się do roboty.

Plany Hołowni i pieniądze na działalność

To wszystko będzie się opierało na zbiórce. Jeżeli wierzycie w to, że możemy nie tylko zmienić Polskę, że będziemy o niej dobrze mówić i myśleć, ale że będziemy ją dobrze organizować, aby te ambasady tej lepszej Polski w postaci biur regionalnych działały, to musimy się na to zrzucić - powiedział Hołownia podczas transmisji na Facebooku.

Showman z TVN zapowiedział, że w biurach regionalnych będą mówić o Polsce zielonej i demokratycznej, oraz ”praktykować Polskę”. Podkreślił, że nie ma wielkich sponsorów, więc tylko od zapału i funduszy sympatyków zależy przyszłość jego działań.

Zadeklarował, że nie chce angażować się w spór PO-PiS. Jednocześnie Szymon Hołownia po spotkaniu z Trzaskowskim, udzieli mu poparcia, choć "bez przyjemności". Wyjaśnił, że jego ruch oficjalnie nie poprze prezydenta Warszawy, ale na pewno nie zagłosuje na Dudę. Twierdzi też, że "nie ma w drugiej turze swojego kandydata". 

Hołownia o swoich planach, pieniądzach i Trzaskowskim:

Przeczytaj więcej
Komentarze