18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostro

Hołownia ostrzega Trzaskowskiego: rozjadą go walcami

19.06.2020  12:09
Hołownia zapowiada walkę. Ostrzega Trzaskowskiego
Hołownia zapowiada walkę. Ostrzega Trzaskowskiego Fot: Karol Makurat/REPORTER

Szymon Hołownia nie poddaje się w walce o fotel prezydencki, choć w ostatnim czasie jego notowania spadły. Zapowiada, że będzie bił się o głosy i ostrzega swego rywala z KO przed PiS.

Jeszcze kilka tygodni temu Szymon Hołownia był najsilniejszym kontrkandydatem Andrzeja Dudy, a Polacy zaczęli myśleć poważnie nad scenariuszem ukraińskim. Różnica byłaby nieznaczna: u naszych sąsiadów prezydentem został komik, w Polsce byłby to showman i dziennikarz.

Do gry wszedł jednak Rafał Trzaskowski, a nastroje polityczne zaczęły się wśród obywateli ostro zmieniać. Różnica głosów między Trzaskowskim i Dudą z każdym kolejnym dniem spada (przynajmniej w sondażach), a Szymon Hołownia zajmuje trzecie, ale dalekie miejsce. Nie zamierza się jednak poddawać.

Hołownia walczy

Szymon Hołownia pojawił się w "Politycznym Graffiti" w Polsat News. Wyznał tam, że ani myśli poddawać się i w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej będzie walczył o prezydenturę jeszcze zacieklej.

Odpalamy pełną mobilizację. Aktywizujemy cały nasz elektorat. Wczoraj miałem rozmowę z naszymi liderami z Polski i z zagranicy. To jest wspaniała rzecz, te spotkania z ludźmi - powiedział na antenie.

Hołownia zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, by ten nie rezygnował z kolejnej debaty kandydatów przed pierwszą turą wyborów. Jak zaznaczył, dyskusja wyborczych przeciwników, na oczach obywateli, to nie przywilej, tylko obowiązek.

Uważam, że taka rozmowa jest konieczna. W TVP padały kuriozalne pytania. Powinniśmy rozmawiać o rzeczach ważnych dla Polaków - powiedział Hołownia. - Panie wiceprzewodniczący, debata to nie przywilej, to obowiązek wobec Polaków i wyborców. Oni mają prawo usłyszeć wymianę zdań między nami.

Hołownia ostrzega Trzaskowskiego

Niezrzeszony kandydat na prezydenta mimo wszystko traci jednak optymizm. Wie, że walka toczy się głównie między Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą, czego zupełnie nie potrafi zrozumieć.

Polacy są niestety zahipnotyzowani walką pomiędzy PiS a PO. Dlatego też Zjednoczona Prawica pozwoliła na to, by PO wymieniło kandydata

- stwierdził, po czym pokusił się o ostrzeżenie Rafała Trzaskowskiego.

Rozjadą go. W II turze zostanie rozjechany wszystkimi walcami - oznajmił.

Przeczytaj więcej
Komentarze